Sadece Sohbet

Yaşadığınız şehirde kedi ve ya köpek besleyen tanıdıklarınıtanıdıklarınız var mı? Benim yok bu yüzden de beslemeyenlerde laf laf laf ... YILDIM !umarim beni anliyorsunuzdur

14 CEVAP

Gozdetemizel

Burda insanlar kedilerden kaciyo.oyuzden yavrucaklar acaip hircin ve saldirgan.kimse beslemiyo ve sagdan soldan duyduguma gore tekmeliyolarmis kedi bakmak gunahmis bunlara gore.ama diger ulkelerden insanlarda ve ozellikle Turk ailelerde enaz 2 kedi var.coguda tasmali ve disari saliyolar kedileri.

Sevgili gözde bende ızmite yaşıyorum besleyen birileri varmı bilmiyorum ve ben elerim eldivenli ve yüzümde peçeli ful siyah giyen biriyim abdest alıp namazda kılıyorum bana dini konuda girdiklerinde peygamber efendimizinse besledimi ve bununda delilerinin sabit oldunu söylüyorum çünkü bunlar var peygamber efendimizin kedisi varmış ve o kedi peygamber efendimizin uzun köşesinin üzerinde uyuya kaldı icin elbisesini kestirmiş uyuya kaldı yerin evde beslenebilecek sadece kediler olarak dinen bilinir ama bu yazdıklarımı da bazı arkadaşlar yanlış anlamasın her canlı iyi bakılmayi hak eder bizimkisi can iken onlarınki patlıcan değil ve on yargı ve kötü laflar ile kişinin kalbini kırdıkları gibi o yavrucaklar her denileni anlıyorlar cidden bunun en büyük kanıtı dir bu . Bunlardan değil alimler diyor ki hayvanlar konuşmaya başlayınca bilin ki kıyamet yaklaşıyor derler bundan korksunlar

Gozdetemizel

Bende anlamiyorumki ztn ekmek yogurt versen yiyolar.ben eskiden hepsine bahcede bakiodum ama simdi evde kedi olunca bahce disinda tutmaya gayret ediyorum.ama besleyen 1 Allahin kulu haric kimseyi gormedim sokak kedilerini.1200 villayiz bu sitede sadece bi adam ve ben besliyoruz.seytan gormus gbi kaciyolar kedilerden

artemisluna

Benim çevremde hayvansever çok var, kedisi olan bir sürü tanıdığım var. Sokağımızda da birçok kişi mama veriyor ama tabi sevmeyen de var mesela kedilere mama vermemize karışan karşı komşumuz gibi.

Gozdetemizel

Bizimde annemlerjn evindeki ruh hastasi yonetici ne mama su kabi koysak kapiciya toplatiyodu.oysa ona dokunan bsy yok evin onunde kocaman bi ciceklik var oraya koyuyodum.bikac kavgadan sonra agzima geleni soyledim ve geceleri saat 1-2 gibi koymaya basladimki sabaha kdr yesinler

Benim de kaldım apartmanda kiler karşı sanırım çünkü koydum mama kapları yok olmuştu koydum yerden garip enterasan hani bu canlıların bir zararı yok son günlerde köpek ve kedi sancıları da bu pislik insanlar yüzüne oluyor ve bu konu başlığını açma sebebim de beni anlayacak insanlarla tanışmak ve kaynaşmak hepsi bu

Anonymus552223

Benim de etrafimda seven kimse yoktu, annem bile korkuyordu. Hepsini alistirdim. Suan butun akrabalarda kedi var. Kedi sevgisi bulasici bence. Yeter ki sizin sevginizi ve mutlulugunuzu gorsunler. Evimin ne kadar temiz oldugunu ve hayvanla yasamin o kadar kotu birsey olmadigini da goruyorlar. Sokaga mama koyuyorsunuz, belki bir kac kisi kiziyor ama birkac kisi de görup onlar da koyabiliyor. Hayvanseverler iyi ornek olmali ve sabirli olmali.

Minnakpatipuki

Bizim mahallede 6 tane kedi evi var :) öğrenci olarak yaşadığım mahalle iyi ama ailemin evinin bulunduğu mahalle bu konuda katı. El kadar hayvanlardan ne istiyorlar bilemiyorum. Minibüse biniyorum vet e giderken kediyi benden uzak tutsanız olurmu ben korkuyorum diyen çok insanla karşılaştım. Hadi korkuyosun tamam ama kedi taşıma kabinin içinde baya hapis yani kaplan mi bu çıkıp yicek aptal aptal insanlar var. Geçen kedimin taşıma kabinin içine aceleyle cuzdanimi koydum sirt cantama yetisemedigim icin. Teyzenin biri görmüş cüzdanın kedinin yanında diyor evet teyzecim biliyorum dedim sandim ki çalınır falan bisey olur diye diyo. Sonra pislenir pistir kedi al cüzdanını içinden diyo. Allahım sanane bak anlatınca yine sinirlendim. Pis olsa evde beslemem dedim geçtim saygısızlık etmemek icin. Bizim toplumumuzda böyle bi yargı var nedense kedi beslicegine git bi ac insan doyur diyeni bile gordum. Hem nerden biliyosun insanlara da yardim edip etmedigimi hemde sanki kedinin köpeğin cani can degilmis gibi konuşuyor bide. Masumlarin hepsi ahirette konuşur da şikayetçi olur inşallah böyle insanlardan.

Kardeşim bana 8 aylık evliyim çocuğun olunca sokağa atarsin bunu diyen bile oldu bu gibi laflar çok sınır bozucu şeyler cidden birde insanı yıpratan ve üzen şeyler...

Gozdetemizel

Bana da cok soylediler.hayir asla birakmam bebegim olunca.gozumu tirmaladi 10 gun mor gozle gezdim daha da cok agzima soktum.ha bebek ha bu yavru ,buda bana muhtac suan bakimi icin.ve ben 35 sene annemin evinde kedi bakamadim titizligi yuzune,evlendim kocam evde kedi olmaz ben igrenirim kokusundan tuyunden cinsi titiz bi adamdir.okdr istiyodum ve icimde uhdeydi ki kendisi alip geldi bu kediyi bana,hem de taaaa Mekke’den :):):)
Sagolsun icim acildi,hayatima renk icime huzur geldi.

Benim kocamda öyle annemde astım hastası ama genede seviyorlar neden ? Çünkü benim oğlan çok tatlı

pinarsert

Mama-su kapları ortada yok daha kötüsü hayvanlar da yok. Kendi beslediğim 7 senelik kedimi ben evde yokken götürüp şehrin dışına koymuş bir komşumuz (akrabamız). Apartman kokuyormuş millet ne dermiş... Velhasılkelam 10 gün sonra bebeğim geri gelmişti... Patileri kan, paramparça... Ona iyi bir ders oldu.

Hayır hayvanları komple ortadan kaldıracaklarsa yedikleri hayvanlarında canı can yemesinler cidden çok saçma bir okadarda garip bir durum bu sevmiyorsan dokunma öldürmeye dövmeye gelince sokak köşesine sıkıştırıp daga bayıra götürmeyi iyi bilirler insanlar