Kedimin Kıyafet Emmesi Ne Zaman Geçer ?

Minnakpatipuki

Kedim uyumadan önce hep kiyafetimi emiyor atletime kadar islatiyor. Her sabah kiyafetimi emme sesine uyaniyorum. Elleriyle masaj yapardı önceden simdi biraz yapıyor sonra sadece emiyor emmekten yorulunca da kıvrılıp uyuyor. Gun icinde sürekli uyumadan önce gelip emdiği icin tişörtümün önü hep ıslak öyle küçükte değil yaklaşık el büyüklüğünde bir ıslaklık oluyor hep. Bazen acil dışarı cikmam gerekiyor tişörtümün göbeği kocaman ıslak :D Artık alışkanlık haline geldi sanirim. Bu alışkanlığı zamanla geçer mi? Gecmesi icin emmesine izin vermemek işe yarar mi unutturur mu ?
(Kedim suan 4 aylık. Bulduğum da 1.5 aylıktı annesi yoktu yanında tek başınaydı.)

9 CEVAP

Anonymus552223

Benim ki beş yasinda hala ayni seyi yapiyor. Sadece emmiyo yoguruyo bir de tirnaklari batiyo ama keyfini kacirmamak icin bisey yapmiyorum:)

Gozdetemizel

Benimki yogurmuyo kiyafette emmiyo.ilk geldiginde boynumu emiyodu simdi koluma gecti.

Gozdetemizel

Ben biara premature bebek emzigi alsam gecer mi diye dusundum sonra ulan cok emzik alan bebeklerin bile disleri dişlek oluyo hayvanin dis yapisini bozmiyim tam dis degistirirken diye bi pimpirikle vazgectim.sanirim daha cocugum olmadan kafayi siyircam bu kediyle :)

Sedanurdrl

benim kedim mayısta 2 yaşında olacak ama hala kıyafetlerimi emiyor sanırım hobisi oldu :))

Anonymus552223

Ben ustume bir sal veya yelek giyiyorum oyle yapinca rahat rahat emiyo :)) cunku baska yere koysaniz yapmaz sizin ustunuzde sizi annesi gibi gordugu icin yapiyor. Bebek kediler annelerini de oyle yogurup emiyor

Minnakpatipuki

Bende ama sabah uyandirinca sinir oluyorum 5 te uyaniyo bide neden bilmiyorum :D Hep boynumda uyur kedim omzumu emiyor o yüzden uyanınca kulağımın dibinde mir mir mir mir 5 dk 10 dk 15 dk bekle gari uyusun diye. Bugün ilk kez odamın dışına koydum artık uyumak icin. Emcegi başka bisey bulamazmiyim ya biberon gibi bisey olsa keşke kendi kedine onu emse uyusa bebek gibi :D

Minnakpatipuki

@gozdetemizel sadece benim kıyafetimi emiyor bunu başkasına yapmıyor. Battaniye falan da emmez. Kendi kıyafetimi çıkardım bi kere kokum vardir belki inanir diye yatmadan önce önüne koydum kanmadı yine benim tişörtümü emdi :D Olay kıyafet ama içinde ben olmalıyım sanirim. Tenimi hiç emmiyor emdiği yere parmağımı koyunca hemen durur mesela başka yeri emmeye devam eder :D

Benim kedim de aynı durum olmuştu şu an 1.5 yaşında eskisi kadar çok yapmıyor bunu daha nadir yapıyor yanımda uyurken falan. 6.aydan sonra geçiyor bizde öyle olmuştu :)

Minnakpatipuki

Gecer insallah ya hoşuma gidiyo beni annesi gibi gormesi ama çok sık yapıyor bu hareketi ders çalışıyorum mesela geliyo kucağıma mir mir mir mucuk mucuk mucuk dikkat falan kalmiyo. Bende düşündüm onu yalan yok damak yapısı bozulur bisey olur daha bebek cunku bide onla ugrasmiyim dedim :D