Kedi Cimi Nasil Yetistirilir

Sudeg

Bu siteden kedi cimi siparis ettim.paketi actim sadece tohumla karsilastim.bunu nasil yetistircm.acil bilgi verir misniz

9 CEVAP

Ponponmavis

Bildiğim kadarıyla tohumu ekip^ güneş alan bir yerde aralıklarla sulayıp 19,20 gün içerisinde olduğunu duymuştum umarım yardım edebilmişimdir ;)

Ponponmavis

Yada 10 ,5 gün içerisinde diye duydum

izmir_pet

Ben 500gr arpa 500gr bugday almistim netten. Surekli ekerim diye. Market topragi koydum bi kaba. Uzienrine tohumlari bol bol serptim. Birazcik daha toprak atip kapadim tohumlari ve suladim. Oturma odasinda klima karsisinda hic gunes almadan ertesi gun koklendi ve 2.gun akssmi cikmaya basladilar:)

izmir_pet

Bir hafta olmadan kocaman oldular hatta

izmir_pet

Bu arada hergun elimle su serptim topragin heryerine. Toprak hep nemli kaldi

Çiçek toprağına ekip sprey yardımıyla sabahları ve akşamları ıslatın. Ama fazla kaçırmayın yoksa çürüyebilir. Bir de güneş görmesini sağlayın çabucak büyüyecektir

Gozdetemizel

Hicbiseye ekmenize gerek yok.kendi plastik kabi varsa oldugu gibi nemlendirin.topraga falan ihtiyaciniz yok yani.hergun sulayin ama bole sakir sakir degil nemlenicek kdr.isik alan biyerde durursa 1 haftada cimlendi benimki.ancak kedim hic ilgilenmedi cok cabuk uzuyorlar bikac kere kestim ama 20 gunde soldu bide minik sinek yapti.attim direk.pek kullanisli degil yani

Ayseaysecikk

Benim aldığım çim tohumları plastik kabın içinde hazır toprağıyla çıkmıştı. Güneş alan bir yere koyup nemli olacak şekilde sulamıştım. Çok özel bir bakıma ihtiyacı yok yani. Sulayıp güneş alması yeterli oluyor. 1,5/2 haftaya çıkıyor zaten.

shrxyz

bildiğim kadarıyla güneş almaması lazım izmir pet gibi yapmamız lazım