Kedisi Yanındayken Rahat Yemek Yiyebilen Var Mı?

artemisluna

Merhaba arkadaşlar, kedim yemek yerken asla rahat vermiyor. Mutfağın kapısını kapatınca da miyavlıyor. Yanında iki lokma bir şey yemek bile eziyet gibi, belki 10-15 defa hayır deyip uzaklaştırmam gerekiyor, ondan sonra duruyor biraz. İnanın bazen atıştırmalık bir şey istiyor canım, peşimden gelecek diye vazgeçiyorum. Genel olarak da obur bir kedi, mama paketinde yazdığı kadar veriyorum ama hep daha fazla yemek istiyor. Bu durumda olup çözüm bulabilen var mı acaba?

36 CEVAP

Kjw

Eğitim şart,bebekken alıştırmak gerekli. Benim kedilerim asla benim yemeğime uzanmaz,hayır dediğim anda geri adım atarlar...Çoğunlukla ben yemek yerken onlar oyun oynuyorlar,beni sallamıyorlar. İlk etapta karşılıklı aynı anda yiyerek alıştırdım,sonrası geldi. Bu konuda hiçbir sıkıntımız yok.

mimimomo

istemsiz kilo kontrolu oluyo : ))) ehehehe.. saka bi yana, misafir varsa daha uzak durmakla birlikte, elde tabak oturdugum her zaman "koklamak" adina deliye donuyolar (mukellef masa kurmak falan hayal, yok oyle bisi : ) )

mamalarini, ben/biz yemek yerken vermeyi denedim ama onlar hizli. gene gelip dolaniyolar. masaya cikip tabaga dalmak degil de, sadece merak aslinda. masada bi si vermemek adina yediklerimizden ornek alip kendi mama kaplarina koymayi denedim ama etkisini kaybetti. normalde zaten yiyeceegi bi malzeme olmadigi icin merakini aninda gidermek adina biraz otede koklatmaya basladim. hevesini alip uzaklasiyolaar ya da en kotu yanimiza kivrilip yatiyolar. henuz pismis et/tavuk vs gibi seylere saldirma durtusu gelismedi (oyle de kalsin umarim) :))

Feyzaaa555

Benimki alıştı bisey yerken gelip kokluyor istedigi biseyse miyavlar ben kizarsam gecer karsima beni izler uzatirsam gelir yer. Küçüklükten alıştırmak gerek galiba

smgbkrccc

Benimkide aynı şeyi yapıyor. Hatta ben yemek yerken onada mama koyuyorum mamasını yesin diye, onu bitirip yine benimkilere saldırıyor. Çaresini bulamadım

artemisluna

izmir_pet ne kadar şanlısınız, bırakın tavuğu eti, ekmeğe simide bile saldırıyor hatta çok seviyor. Mama olarak brit care kullanıyoruz ama bitince matisse'e geçmeyi düşünüyorum.

izmir_pet

Brit de guzel ama cogu kedi sevmeyebiliyor. Evt matisse daha iyi icerik olarak da bi tik ve tadini daha cok sever. Doymuyosa ve gobusu falan yoksa sisman gorunmuyosa birazcik daha fazla verin doysun:) o oranlar hareketli kedilere yetmiyo genelde. Ve bu mamalar iyi olsada yine tahilli sonucta. Ek olarak da yas mama veya et vs evde biseyler yapabilirsiniz. Ama ev yemeklerine cok alismasin:) buyuk ihtimalle doymuyodur gibi geldi bana

izmir_pet

mimimomo siz oyle diyince aklima geldi. Onceden benimki de meral ediyodu veya bazen merak ediyo. Bi kez koklatiyorum ben yerken ya masada yatiyo ya kucagimda. Yada cogu kez merak edip kalkmiyo bile zaten. Ama yemekleri seviyosa koklasa yer:D en guzeli bir odaya kapatmak lazim yemek yiyene kadar, yapicak bisey yok:(

artemisluna

@mimimomo aynen bu gidişle kilo vereceğim :) Ben de kendi yemek saatimde mamasını veriyorum ama o hemen bitiriyor dediğiniz gibi. Koklatmayı ben de denedim asla koklamakla kalmıyor tadına bakmak istiyor. İşin kötüsü mutfakta zaman geçirmeyi, yemek yapmayı çok seven biriyim ama şu an aceleyle yiyip çıkıyorum. Herhalde kedim de bana benziyor, o da mutfakçı :)

Demetcinar

Benimkilerde aynı:( kapıyı kaptmadan yemek yiyemez olduk:( televizyon karsısında çay ile birşeyler yemek hayal oldu:( vermesek gözümüzün içine bakıyorlar en iyisi hiç yememek

Demetcinar

Ben proplan junior kullanıyorum. Calıstıgım için sabah kaplarını dolduruyorum akşam tazeliyorum hiç boş kalmıyor acıktıkca yiyorlar. Aç kalmıyorlar hiç Ama yinede benim elimdekilerde gözleri oluyor. Birine verip digerine vermemekte olmuyor. Gerci biri sakin ama erkek cok fena:( mecburen abur cuburları kaldırdık

Gozdetemizel

Valla benim mamanin arkasinda yagsiz 2 kiloya kdr bi kediyse 35 gr gunluk yaziyo.onla doymasi mumkun degil.hergun oglen 12 de yas mama veriyorum biraz.suan bugun mama koymadim mesela.genelde kendi yemek saatlerimde koyuyorum ki herkes nerden yiyecegini bilsin.ve masada mutlaka sarimsak ve sogan bulunduruyorum sandalyeye ciktigi anda bunlardan birini koklatip sevmiyosunki kizim sen bunlari diyorum.kokluyo ve gidiyo.findik fistigada geliyo ama kacirip yerde yuvarlamak icin.ztn sandalyeye cikinca eşim

Minnakpatipuki

Valla ben ne yaptıysam olmadi başlarda odaya kapatmaya kıyamıyordum elimde tabakla geze geze yiyorum resmen zaten y avas y avas yiyince de erken doyuyorum bi ara kilo verdim gerçekten :D ama baktım böyle olmuyo eğer çok rahatsız ederse odaya kapatıyorum bi süre miyavliyo kapının altından pati atiyo ama sonra içeride uyuyakaliyo bende rahat rahat yemek yiyorum. Tavuk et balık varsa deli gibi saldırır zaten yapım aşamasında tezgahtan inmez o yüzden bazen yemek yaparken de odaya kapatiyorum pismeye koyunca çıkartıyorum odadan. Kızmak falan faydasız ya sogan gibj bisey koklatmakta faydasiz cunku evin ici zaten yemek kokuyor 30 saniye sonra yine geliyor masaya. Odaya kapatmaktan baska cozum bulamadim ben ama odaya koymak tehlikeli aslında kızıp yorgana yastığa çiş yapma ihtimali var ama benim kedimin allahtan öyle huyları yok o yüzden bu yönteme devam :)

melikealgin

Ben onun yanında yemek yemiyorum aslaaa.Iceri odaya kapatıyorum evet bağırıyo ediyo ama bi sure sonra bağırması kesiliyo kabulleniyo

Gozdetemizel

Ben pembe terlige alistirdim onu terligi gorunce bi tuyuyo ki bulana askolsun.zamaninda halam kopegine bunu uygulamisti terligi gorunce kaciyodu.dayak atmadan terlik ise yariyo bizde :)

izmir_pet

Eger tahilli mamaysa doymuyordur. Tahilli ucuz mamalar o an doyuruyo ve hemen acikiyolar. Ama yinede bazi kediler ev yemeklerini sevdiginden tok olsada saldiriyor:) cok sukur benimki yaninda tavuk veya kofte bile yense asla bakmiyo bile:)