Kedi Ve Kuş

smgbkrccc

Kediyle kuşa aynı evde bakanlar bir fikir verebilir mi ya. Yaklaşık 9 aylık albino kuşum var ve iki ay önce kedi sahiplendim. Kuşum çok insan canlısı, yerlerde dolaşıyor sürekli omzumda, konuşuyor vs. Kedim kuş kafeste olduğu zaman pek takmıyor, kafesten kokluyor tırnağını çıkarmadan patisini kafese koyuyor, kuşum korkutuyor onu kedimde bi süre sonra sıkılıp başka şeylerle oyalanıyor. Ancak kuşumu yine dışarı çıkarmakta biraz tereddüt ediyorum, siz alıştırdınız mı ya da nasıl bi yol izlediniz, kuşa zarar vermeme ihtimali var mı ne yapmam gerek? Şöyle de bir fotoğraflarını koyayım

5 CEVAP

smgbkrccc

Evde olduğum zaman aynı odada kalıyorlar, dediğim gibi kedi yaklaşıyor kuş ona tepki gösterince kedi kaçıyor korkuyor yani :D Ama tabii ki gözüm hep üzerlerinde oluyor, hatta kuş miyav demeye bile başladı :D Çıkarken ayrı odalara koyup çıkıyorum.
İnternette videolar falan görüyorum işte kuş kafesten çıkınca da kediyle çok iyi anlaşıyorlar falan, ben ona cesaret edemiyorum şu an kuşla ayrı odada kalıyoruz dışarda olduğu zamanlarda. Alıştıran varsa bilgi almak istedim sadece :D

Bu fotoğrafta gördüğüm içerde olman bir şans dışarı çıksan bir lokmaliksin der gibi bor bakış :D ama gördüm kadarı ile dikkat ederseniz onları aynı odaya koymayın derim ne olur ne olmaz her an ne yapacakları beli olmaz korkutmak gibi de olmasın sizi

artemisluna

Çok tatlılar maşallah :) Kuş önce geldiyse ve yeni gelen kedi yavruysa alışabiliyorlar diye biliyorum. Ama bence de alışsalar bile ikisini başbaşa bırakmayın biri av biri avcı sonuçta. Benimki camdan kuşları görünce deliriyor geçen cama öyle bir atladı ki tülü yırtmış:)

kedipatisii

Ben doğaları gereği kafes ortamı dışında olmaması gerektiğini düşünüyorum. Kedi ve köpek olabiliyor fakat kuş ve kedinin yapabileceğini düşünmüyorum. Bence hiç salmayı denemeyin yan yanayken.

smgbkrccc

Teşekkür ederiz :) Kuş önce geldi, kedimi eve getirdiğimde 2 aylıktı ve 2 buçuk aydır beraber yaşıyorlar. Kafesteyken bir sorun olmuyor ama çıkarmak konusunda şüphelerim var