İdrar Kesesinde Tümör

Sedanurdrl

Tarifi olmayan bir duygunun esiriyindeyim. İlk göz ağrım biricik Atlasımda bitmek bilmeyen bir üriner sorunu vardı. Sürekli idrarında kan oluşuyordu. Veteriner enfeksiyon teşhisi koyup antibiyotik tedavisi yapıyorduk ama hiç geçmedi veterinerimi değiştirme kararı aldım ve bugün gittiğim veterinerde ilk teşhisi idrar kesesinde tümör olabilir olasılık çok fazla elime kitle geliyor dedi. Yarın kedim hastaneye yatıcak ve bütün testler yapılacak ne yapacağımı bilmiyorum tümör kelimesi bizi ailece yıktı

14 CEVAP

srplzngl

cok cok gecmis olsun, Allah sifa versin. Nasil bir tedavi sureci gecirecek bilmiyorum fakat duydugum bir kac seyi sizinle paylasmak istiyorum.

son zamanlarda yapilan arastirmalara gore uzun sureli dis parazit uygulamasi kedi ve kopeklerde idrar kesesi tumorlerine neden olabiliyormus. bu yuzden ozellikle holistik veterinerler parazit uygulamalarinin cok sik yapilmasini kesinlikle onermiyorlar. bunu bilmek sizin cocugunuzun durumunu duzeltmez belki ama yine de haberiniz olsun.

ayrica uzun suredir idrar yolu problemi yasadiginizdan bahsetmissiniz. tahminimce bugune kadar veteriner hekimler size idrar yoluna ozel mamalar tavsiye etmistir. fakat bu mamalar zannedildigi kadar faydali degil -bana kalirsa hic hic degil-

Benim asil bahsetmek istedigim sey ketojenik mamalar. bu tur mamalarla tumorleri iyilesen cok cok fazla kedi kopek duydum bugune kadar. tabii idrar kesesi tumoru cok daha farkli bir durum. bu yuzden ben idrar yollarina daha iyi gelecek bir beslenme sekline gecmeniz gerektigine inaniyorum. bu da cig beslenme. turkiyede bulabileceginiz en iyi mama, bana kalirsa, 'raw for us'. ketojenik cig mamalarinin cok cok iyi gelecegini dusunuyorum. markanin sahibinin de kopegi ketojenik beslenmeyele tumorunden kurtulmus. ben sizin yerinizde olsaydim kesinlikle cig ve ketojenik beslenmeye gecis yapardim. https://www.rawforus.com/ketojenik-mama

inanin ki uzuntunuzu anlayip hissedebiliyorum, ama lutfen kendinizi yipratmayin. bizim aklimizdan gecenleri, ruh halimizi o kadar derinden hissedebiliyorki bu cocuklar, kendileri de o ruh haline burunuyorlar. siz mutsuz ve umutsuz olursaniz o da sizin gibi hissedip gucsuz duser, Allah korusun.

tahlil sonuclarinin iyi cikmasi icin cok dua edecegim...

izmir_pet

Cok gecmis olsun, allah yardimciniz olsunn:(( ama yinede kendinizi uzmemeye calisin, o hisseder ve iyilesemez boyle. Moralinizi yuksek tutun pes etmeyin. Tumorlerin bile tedavileri var.tabiki yorucu bi surec olur ama daha zaten hicbisey belli dgl ve oyle olsa bile dunyanin sonu dgl

artemisluna

Geçmiş olsun, yıkılmak için çok erken. Tümör kelimesi insanı korkutuyor ama tümörler de çeşit çeşit belki de iyi huylu basit bir kitledir. Ki tümör olmama ihtimali de varmış. En kısa zamanda sağlığına kavuşur ve yeni gelecek olan kardeşiyle oyunlar oynar umarım.

Sedanurdrl

@artemisluna öncelikle çık sağolun, tümör olasılığı bile bizi korkuttu, veterinerimiz eğer tümör varsa bizi çok uzun bir süreç beklediğini söyledi. Umarım tahlillerin iyi çıkar ve oğlum hep mutlu olur

izmir_pet

Allahin izniyle insallah en kisa surede sagligina kavusurunuz

Sedanurdrl

@izmir_pet mayısta 2 yaşına basacak yarın hayvan hastanesine yatıracağız tatlilleri ve ultrasonu var ondan sonra kesinleşecek inşallah sonuçlar iyi çıkar :(

izmir_pet

Siz umudunuzu kaybetmeyin moralinizi yuksek tutun

izmir_pet

Daha hicbisey belli dgl. Belki de hicbirsey yok. Her ihtimalr hazirlikli olun ama kotu dusunmeyin. Hicbisey dr olmayabilir ki insallah oyledir. Dualarimiz sizinle. Ama allah korusun boyle bisey olss bile allah yardim eder hersey yoluna girer. Siz elinizden geleni yapiyorsunuz. İnssnlar bile moralle kanseri yeniyo. Ne olursa olsun moralinizi yuksek tutun. Sizin gibi bi annei varsa o herseye dayanabilir. Hicbisey kotu olmucaak kotu dusunmeyin

izmir_pet

İnsallah iyi huyludurr

Sedanurdrl

Çok teşekkür ederim. İnşallah meleğimin hiçbirşeyi çıkmaz yarın tahlilleri ve ultrasonun var umarım sadece basit bir enfeksiyondur. Tümör kelimesi bile bizi yıktı 3 ay öncesinden başlayan bir sorun ilaç verip gönderdiler başka veterinere gidince başka şeyler söyledi. Umarım sağlığına çabuk kavuşur

izmir_pet

Kac aylikti sizinki. Ben vetmete uygulamasindan sormustum bide kendi vetime sormustum. Et beni gibi sislik var benim miada. Tumor olabilirmi diye korkmustum. Once olabilir dediler. Sonra kac aylik diyince, yavru kedilerde tumor olamaz dediler ikiside. Hani deri tumoru ve icteki tumorler farkli mi bilmiyorum ama bana oyle dediler

Sedanurdrl

Korkuyorum... düşüdüğüm tek şey acı çekermi, acı çekmesini istemiyorum

Sedanurdrl

@srplzngl çok sağolun ...bugün veteriner gelip alacak yavrumu akşamdan beri yemek vermedik. Test sonuçlarından sonra herşey belli olacak inşallah kötü birşey çıkmaz diye dua ediyorum

Sedanurdrl

sonuçlarımızın bazıları çıktı maalesef yavrumun idrar kesesinde 3 tane kitle varmış. İyi huylumu kötü huylumu şimdi ona bakılacak