Acill

Sevdakkus

Merhaba bundan 2 gün önce kızım ip yutmuştu annem dışkısında gördüğünü söylüyor fakat kedim bugün yutkunurken çok zorlanıyor ve arada öksürüyor. Çok endişeliyim şuan açık veteriner bulamıyorum. Sizce boğazında ip kaldığı için mi yutkunamıyor neden olabilir ve sabaha kadar önlem amaçlı ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olur musunuz

12 CEVAP

Masaj yap su içir şırınga ile ve dışkısını kontrol et yaparsa falan

Sevdakkus

Bugün hiç dışkısını yapmadı

Sen ona şırınga ile su içir beslenmesi nasıl peki normalde yedikçe tuvalet ihtiyacı gelmeli

Sevdakkus

Beslenmesin de bir değişiklik yok iştahı çok iyi. Ama dışkısını hiç yapmadı bugün

Sevdakkus

Şuan veterinere götürmeli miyim

Faytekin

Sakamisiniz siz yaa, 2 gun once ip yuttu diyorsunuz ve 2 gundur veterinere goturmedinizmi hayvancagizi, bu kadar mi degersiz bu hayvanin hayati sizin icin, burdaki tavsiyelerle mi tedavi etmeye calisiyorsunuz, ya dalga gecmek eglenmek için yaziyorsunuz yada cok vurdumduymazsiniz, Bi canlinin hayatindan bahsediyorsunuz burda

Sevdakkus

İlk önce benimle düzgün konuşur musunuz? Bu ne hadsizlik. Nereden biliyorsunuz vurdumduymaz olduğumu kaç veterinerle iletişime geçtiğimi ve dışkısından çıkarır birşey olmaz denildiğini biliyor musunuz? Sadece yutmada zorlanıyor bu gün yeni oldu bu saatte nasıl götürebilirim? Sizden öğrenecek değilim dimi? Hadsizliğin manası yok.
Yaptığınız hiç hoş değil.

artemisluna

Yutkunmakta zorlanıyor dediğiniz ağzına bir şey geliyor da onları yutmaya çalışıyor gibi mi acaba, öksürüyor demenizde kusmaya çalışıyor gibi geldi bana, öğürmeyle öksürme benzer kedilerde. Eğer öyleyse çıkartabilir belki kusarak ama yutkunmada zorluk ipten önce de vardı diyorsunuz. Kedinizi gören sizsiniz, acil müdahaleye ihtiyacı var gibiyse vete gidebilirsiniz. Kötü yorumları da dikkate almayın bu arada, herkes kedisini en iyi tanır ve neye ihtiyacı olduğunu bilir, kediniz siz görmeden de hergün ufak tefek bir şeyler yutuyor aslında inanmayan, kakasına baksın ve şaşırmaya hazır olsun.

Faytekin

Kac veterinere sordunuz bilmiyorum ama bana kalirsa hicbiri veteriner sayilmaz böyle Bi cevap verildiyse, böyle Bi durumda rontgen cekilir, tahlil yapilir, Kan degerlerine bakilir vs..vs..benden ogrenecek bisey olmayabilir ama genel anlamda ogrenmeniz gereken cok sey var, bi Can dan bahsediliyor burda, butun illerde ve ilcelerde 7/24 acik veteriner var ayrica daha bundan haberiniz yok

Nerede 7/24 saat açık veteriner var allah aşkına ya ızmite yaşıyorum bulursan sevinirim saygı değer kardeşim!

Sevdakkus

Burası münaka alanı değil rica etsem susar mısınız? Bir faydanız olmuyor da absürt laflardan başka

Gozdetemizel

Sevda Hanim oncelikle bikacgin once okumustum sorunuzu.tum veterinerler once diskiyla ya da kusmayla cikmasini beklemenizi ve diskiyi incelemenizi onerirler.ancak sizin durumunuz biraz uzadi sanirim.ve evet oksurmeye calisiyosa belki de kusmaya cikarmaya calisiyo ve artik rahatsiz ediyor olabilir cikaramadigi icin kakayla yada kusarak.ve haklisiniz heryerde herzmn acik veteriner yok,Arabistan gibi luzumsuz bi ulkede yasayip kedime aninda mudahale edecek veteriner bulamadigim icin sizi cok iyi anliyorum.zaten acilir acilmaz goturmussunuz ya da gotureceksinizdir ancak artik hekim kontrolune ihtiyaciniz var gibi duruyor.umarim iyi olur yavrucak.buraya yazip bizi de bilgilendirirseniz sevinirim.gelmis gecmis olsun.sevgiler