Tırmalama Tahtasına Alıştırma

Ecerana

Selam. Kedisini tırmalama tahtasına alıştırmayanlar için bi önerim var. Bnim kedilerim kendiliğinden alıştılar tabi ilk günlerde hiç yanaşmadılar ama o eşyayı benimseyince Bi kaç hafta sonra tam olarak alıştılar. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi dönen oyuncağı tahtaya sabitledim bunu yapmamın sebebi kedilerim oyuncağı oynarken büktükleri için yerden yüksek bir yere koymam gerekiyordu bnim de aklıma tırmalama tahtası geldi. Sonra dedim ki belki kedisi tırmalamaya alışamamış olanlar vardır bu yöntem işe yarayabilir dedim ve paylaşmak istedim. Umarım yardımcı olur Bi çok kişiye

7 CEVAP

EmineDuman

çok iyi bir fikir :D benimki de alışmadı bi türlü bende bir deneyim bunu ...teşekkürler @Ecerana

Ecerana

Biz başka yerleri her tırmaladığında hayır diyerek kızdık o da bıraktı. Ama bu biraz uzun süren bir yöntem bazı kediler inadına yapıyor o yüzden siz koltuğunuza sirkeli su sıkabilirsiniz sirke kokusunu hiç sevmiyor bizim kediler. Bi kaç güne bırakır diye tahmin ediyorum zaten odayı da havalandırırsanız koltukta koku kalmaz bnce. Bir de şuan kış mevsimi ama eğer eviniz sıcaksa koltuğu her tımaladığında az bişey vücuduna su sıkarsanız bırakır o alışkanlığını diye düşünüyorum

artemisluna

Kolonya denemiştim ama o hemen uçuyor, sirke de çok kokar ama katlanacağız mecbur. Evet başlarda kızınca benimki de bırakıyordu, dün akşam kızınca üstüme atladı, göz bebeklerinin büyümesini gördüm de son anda kenara kaçtım vallahi :) Ama benimki başka abuk sabuk hareketler yapmaya da başladı ya kızgınlık mı yaklaşıyor nedir.

Breda

Ben kendim tirmaladim kedi gibi.. Hemen öğrendiler eşek sipalari..

Ecerana

Kolonya kokusunu bizim ki çok seviyor elime kolonya sürsem hemen gelir yalar :D sirke daha etkili olur diye düşünüyorum ya da sevmediği başka Bi koku da sürebilirsiniz

artemisluna

Ben de dün bu oyuncaktan alacaktım, güzel denk geldi. Koltuklardan uzak tutmak için bir yönteminiz var mı peki. Eve geldiğinden beri tırmalama tahtası kullanıyordu oğlum ama 10 gündür falan koltuklara dadandı. Bant yapıştırdım ama koca koltuğu kaplamak mümkün değil tabi, bant olmayan yeri tırmalıyor bu sefer.

Ecerana

Rica ederim. :) amacım yardımcı olmaktı. Umarım kolaylıkla alışır kediniz