Scotishfold Erkek Kedim İçin Eve Kız Aldık Ama Sadece Tıslıyorlar.

spiegeler

Erkek kedim için eve dişi kedi aldık çiftleşsinler diye ama evde dişi kedi sürekli saklanıyor ve bizi bile yanına yaklaştırmıyor. Bizim oğlanın da umrunda değil kız. Birbirlerini gördüklerinde ise de sadece tıslayıp geçip gidiyorlar. Sizce ne yapmam lazım?

9 CEVAP

spiegeler

Arkadaşlad acil cevap verirseniz çok sevinirim

Basbelasi

Ornegin siz yabanci bir erkegun evine gittiginde ilk zamnlar yaklasmassiniz ama zamnla alistikca yaklsirsin kediletfe zamnla alisir

KedimVar

İkisinin de kızgınlık döneminde olduğuna emin misiniz? Bazen birbirlerini beğenmeyebiliyorlar. Bizim de ilk denememizde dişi kedim hep saklanmıştı, erkeği yanına yaklaştırmamıştı 1 hafta boyunca. Sonra başka bir erkek kediyle denedik ve 1 gün içinde alıştılar. Size tavsiyem başka bir dişi kediyle deneyin ve dişinin kızgınlığın 1. ya da en fazla 2. gününde olduğuna emin olun. Bunu veterinerimiz bize söylemişti ve çok etkiliyor gerçekten.

Benim de disi scotish fold kedim var ilk hamileliğinde erkek bize gelmişti 2 3 günde alismislardi ama 2. Sinde biz erkeğin evine bıraktık ve 2 gün boyunca dar bir yere saklandığı mama yemediği çıkmadığı için 2. Gün almak zorunda kaldık aldığımda çok korkmuştu ama şuan hamile nasıl oldu bilmiyorum ama belki sizin de hamile kalmıştır küçük bir ihtimal siz yokken çıkıyordur ama dışı kediler başka yere gidince daha çok korkuyor bence erkeği bırakmak daha mantıklı

Kaç gün oldu geleli acaba

spiegeler

  1. Gün oluyor bugün

spiegeler

Dişi bizim olmadığı için bilemiyoruz. Sahibi kızgınlık dönemdi demişti bize. Olmazsa denemeyi düşünüyoruz ama ilk çiftleşmesi olduğu için biraz stres de yaptık

Anonymus552223

Engelli kedileri cogaltacagina sokaktan sahiplenin. İki kedi bir araya gelince başta tislarlar.alisirlar zamanla.

spiegeler

Kediyi geri verdik sahiplerine ama sahipleri kız kediyi zar zor aldırlar sahiplerine bile bayağı tısladı yanına yaklaştırmadı.