Kedi Tuvalet Alışkanlığı

edanr09

Kedim çişini kumuna, kakasını da dışarı yapıyor. Kızgınlık dönemi şu an ama önceden beri yapıyor bunu. Sebebi ne olabilir? Kumunu da sürekli temizliyoruz.

6 CEVAP

Mezzalunaka

Kakasını tutmada sorun yaşıyor olabilir mi? Bazı cinsler ilgi çekmek istedikleri zamanda bunu yapabiliyor. Kuzenimin iran kedisi evde yalnız bırakıldığı zaman kuzenimin yatağına yapıyordu.

SEYMADUMAN

benimde kedim böyle yapıyor kumunu beğenmediği için yapıyor bunu biz o yüzden kakası için farklı kum kullanıyoruz ç öbürü daima içeride duruyor kakasını yaptıktan sonra dışarı koyuyoruz..

Prenseslena

Kumunun içine kendi dışkısını koyun ve önceden dışkıladığı yerleri temizleyin sirkeyle o bölgeyi tuvaleti olarak secmiş olabilir biz öyle yaptık ve işe yaradı ☺️

bappatan

Benim önceki kedim kapı üstüne kapatıldığında her yere işiyor ve kakasını yapıyordu. Koltuklar ve halılar da dahil veterinere göre bizi cezalandırıyormuş. Uyurken eşim aynı odada istemiyordu çünkü dolaplardan inerken üstümüze atlıyordu. Hatta baya eleştiri aldım arkadaşıma sahiplendirirken “attın” falan dediler dakat şimdi aramara ziyaret ediyorum yeni evinde hiç yalnız değil ve kapılar kapatılmıyormuş hiç de böyle bir vaka yaşamamışlar 2 kızgınlık atlattı orada. O da mutlu ben de huzurluyum. Sokakta kurtarılmayı bekleyen canları alıyorum artık evime. Her kedinin huyu farklı :)

Sudeckmkc

Kumunun yapısını ya da kokusunu beğenmemiş olabilir. İnce kokusuz bentonit deneyin

Sudeckmkc

Kumunun yapısını ya da kokusunu beğenmemiş olabilir. İnce kokusuz bentonit deneyin