Pug Besleme Zorluğu

Tubiibo

Sürekli tüy dökme durmadan yemek isteği var göz problemi cok sürekli akıyor çok nazik soğukda dışarı çıkmaz sıcak buldugu yerde yatıyor kulak problemi çok hiç bitmiyor varmı aynı sorunu yaşayanlar

4 CEVAP

Heathcliff

Irksal problemler malesef çoğu Pug sahibi yaşıyordur bu sorunları

Tubiibo

Ne yazıkkı çok ugrastoyor

puglife

Tüy dökme problemini biz de yaşıyoruz fakat köpeğim siyah kürklü ve evdeki çoğu eşya ile uyum sağladığı için gözümüze pek batmıyor. Yine de özellikle duştan sonra deli gibi tüy döktüğüne şahit oldum. Düzenli olarak taramaya çalışıyorum. Yeme isteği de genel bir şey, hepsinde var. Sizin önünüze geçmeniz gerek. Bakışların aldanmamak gerek, köpeğime asla bizim yediğimiz yemeklerden yedirmedim. Bir şeyler yerken onunla göz teması kurmamaya çok dikkat ediyorum. Bir süre sonra pes edip istemiyor. Gözlerinin aktığını biliyorum fakat kulak ve gözle ilgili şimdilik ciddi bir sorunumuz yok. Bir aşımız daha var, bunun için veterinere gittiğimizde yeniden kontrol ettireceğiz. Umuyorum ki sağlıklıdır... ama genel olarak tüm pug cinsleri böyle. Aman, kulakları kirli diye yıkamaya çalışmayalım. Kulaklarına su kaçması hiç hoş bir durum değil. Tüm gün kulaklarını halıya sürüyerek gezmelerini istemeyi, onlar için hoş olmuyor.

theyusra

genlerinin taşıdığı hastalıklar bunlar normal yani her pug sahibi tecrübe ediyor