5 Aylık British Shorthair Kedim Kızgınlık Döneminde Olabilir Mi?

ilkayerkus

Herkese merhaba; arkadaşlar 5 aylık kedim son 3 haftadır garip davranışlar sergiliyor. Yoğurma hareketiyle başlıyor, sonra üzerimde gezinip saklamış olduğum kolumu arıyor. Daha doğrusu kolumu saklamazsam elimin üstüne dişlerini geçirip çiftleşme hareketi yapıyor. Henüz etrafa koku vs. bırakmadı ama çok erken değil mi bu hareketler için. Bazen kıyamayıp kolumu veriyorum üzülmesin diye. Elimin üstü tamamen ısırık diş izi. Ne yapacağımı şaşırdım. :(

6 CEVAP

ilkayerkus

Alışkanlık haline geleceğini hic düşünmemiştim, haklısınız. Haftasonu aşımız var , veterinerimizden de tavsiye alıp ona göre karar vereceğim bakalım. Cevaplarınız için çok teşekkürler...

artemisluna

5 aylık küçük ama imkansız değil, çiftleşme hareketi yapıyorsa yavaştan başlamış sizinki, koku bırakmaya hemen başlamıyorlar zaten. Kolunuzu vermeyin ama ya yazıktır :) Ona peluş bir oyuncak alın, onunla uğraşsın. Kısırlaştırma en erken 6 aylık yapılabilir diye biliyorum, hatta benim veterinerim 7-8 aydan önce önermem demişti.

ilkayerkus

Henüz kısırlaştırmayı düşünmüyorum en azından bir kere çiftleştireceğim onun sağlığı için. 15-16 aydan önce mümkünse çiftleştirilmemesini öneriyorlar. Ama şu peluş oyuncak fikrinizi deneyeceğim. Elimi dişlemesinden iyidir sanırım. :)

ilkayerkus

Henüz kısırlaştırmayı düşünmüyorum en azından bir kere çiftleştireceğim onun sağlığı için. 15-16 aydan önce mümkünse çiftleştirilmemesini öneriyorlar. Ama şu peluş oyuncak fikrinizi deneyeceğim. Elimi dişlemesinden iyidir sanırım. :)

artemisluna

Çiftleştirdikten sonra kısırlaştırmanın sağlıklarına bir etkisi yok aslında, yavru istiyorsanız o ayrı tabi. Bir yaşından sonra çiftleştirme önerilir özellikler dişiler için önemli bu kural bu, hamilelik yaşayacağı için. 15-16 aya kadar beklemenize gerek yok, ki şimdiden başladığına göre o zamana kadar iyice artar belirtiler. Koku bırakmaya, sürekli miyavlamaya başlayınca çitfleştirir sonra da kısırlaştırırsınız, çok geç kısırlaştırmak da iyi değil çünkü koku bırakma alışkanlık haline gelince daha zor bırakıyorlar.

smgbkrccc

Benimki 4 buçuk aylık ve o da kızgınlığa giriyor aynı hareketleri yapıyor çok küçük daha ama olabiliyor :)