Parazit Korkusu?!

Arkadaşlar bahçemizde üç tane minik sevimli 7 aylık kedilerimiz var.İkisi dişi biri erkek anneleri de varda o pek insan canlısı degil.her neyse biz onlara bahçede bakiyoruz ama ara sira eve de giriyorlar yani.Ben onlara 3 ayda bir iç-dış parazit aşısı yaptırıyorum.Ama her ne kadar yaptırsamda sonuçta dışardalar ve başka ne yiyorlar veya parazit aliyorlar mi bilemiyorum.Bu haberlerden sonra baya korktum.Sizce 3 ayda bir iğnesini yaptırmam uzun bir zaman mı?Daha mi kisa zaman arayla yaptırmaliyim?Gecmis olabilir mi bize de?

17 CEVAP

Anonymus552223

İnsanlarin cogunda zaten toxoplasma varmis ve direk kediden de degil baska yerlerden bulasiyor. Etten bulasma riski daha yuksek. Et yemeyin cok korkuyorsaniz. Korkuyla yasanmaz olcak olunca her turlu bulasiyor yani. Her bulasani hasta edecek diye birsey yok. Milyonda bir ihtimal. Araba kazasindan olme riskin cok daha yuksek. Salak salak haberlerle insanlari hayvan dusmani yapmaya calisiyorlar

Direk kediden bulasiyor gibi bir iddiam yok.Zaten bilinçsiz de degilim..Ama sonucta baktigim kedi sokakta yaşıyor illaki önlem almam gerekli hem onun hem de ailem icin ki aliyorum da.Benim sordugum soru yapılan aşının süresinin fazla mı uzun mu olduğu.Ki hayvan düşmani da olacak degilim sadece bir haberle bundan öncede ben herzaman icin aşılarını yaptırıyordum.Bağışıklığı düşük insanlarda tabiki zarari var.Yaşlı bir insan oldugu icin evde daha önemli.O yüzden zaten aşılarıyla alakalı bir soru sordum.Biraz icerigini okusaydiniz anlardiniz zaten oyle bir durum olmadigini