Tüy Dökmeye Çözüm Arıyorum

aycatansu

Herkese merhaba. Yaklaşık 3 yaşındaki dişi kedim aşırı tüy döküyor, mevsim fark etmiyor. Bembeyaz bir kedi, bu yüzden daha da rahatsız edici oluyor. Her türlü mamayı denedim ama sonuç alamadım. Tek bir hareketiyle bile 40-50 tüyü dökülüyor. Sağlığında herhangi bir problem yok, tüm aşıları düzenli oluyor.

Soruma gelirsek, tüyleri güçlendiren bazı tabletler var. Acaba bu tabletlerden kullanan ve/veya önerisi olan var mı?

Çok teşekkürler...

11 CEVAP

Gozdetemizel

Ben balik tavuk hindi li mama kullaniyorum bizde tuy dokumu hic yok.tuy dokumunun yasla alakasi var mi acaba

bappatan

Beyaz kediler mormal kedilere göre daha çok tüy dökerlermiş. Uzun tüylüyse sürekli sökülecek. 3 yaşı tüylerinin en uzun olduğu dönem sonra artık iyice dökmeyenbaşlıyorlar evet yaşla da alakası var. Size tavsiyem tüy dökülmesine değil de dökülen tüyün toplanmasına yönelik çözüm aramanız. Bulgu’s Fur Collector gibi bir aparatla sinirlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Kediniz Ankara veya Van cinsi gibi pofuduksa furminator gibi tarak kullanmamanız ama kısa tüylü british veya scottish cinsi gibi peluşsa o zaman kesinlikle furminator kullanmanız gerekmektedir.

Sudeckmkc

Onun çözümü yok aslında sadece balık yağı takviyesi, düzenli sık tarama gibi yöntemlerle az da olsa azaltabilirsiniz. Tüy toplama ruloları ve elde süpürgeyle gezmek kaçınılmaz oluyor tabi

izmir_pet

Tabletleri hic bilmiyorum da hergun tuylerini tariyor musunuz birde balikli mama da denediniz mi acaba?

srplzngl

hangi mamalari denediniz acaba?

izmir_pet

Yok cunku benim onceki kedim 3yasindaydi ve hic tuy dokmuyodu. Tamamen kediden kediye degsiiyo ve bakimiyla da ilgili sanirim

Ben kesinlikle Gimcat’in ürünlerini öneriyorum cok basarili multivitamini ve tüy dökme sorunu için ayrı bir macunu.Kediler genelde tadına da bayılıyor ben cok memnun kaldim

Prenseslena

Mamasını sık sık değişmemeli
Günde 2 kez taranmalı
Deniz ürünlü mamalar tüy dökümünü azaltıyor

Ececetiner

Cinsinden, tüy uzunluğuna, yaşına, mevsim geçişlerine ve taranma sıklığına bağlı olarak değişebilir. Kafanıza göre vitamin vermeyin, fazlası toksik etki ( vitamin zehirlenmesi gibi) yapabilir. Hekiminizin görüşü bu noktada çok önemli bu yüzden.

bappatan

Beyaz kediler mormal kedilere göre daha çok tüy dökerlermiş. Uzun tüylüyse sürekli sökülecek. 3 yaşı tüylerinin en uzun olduğu dönem sonra artık iyice dökmeyenbaşlıyorlar evet yaşla da alakası var. Size tavsiyem tüy dökülmesine değil de dökülen tüyün toplanmasına yönelik çözüm aramanız. Bulgu’s Fur Collector gibi bir aparatla sinirlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Kediniz Ankara veya Van cinsi gibi pofuduksa furminator gibi tarak kullanmamanız ama kısa tüylü british veya scottish cinsi gibi peluşsa o zaman kesinlikle furminator kullanmanız gerekmektedir.

aycatansu

Mamaları en az 4 ay kullanıp değiştirdik, en son hekim tavsiyesiyle balıklı mamalara geçtik ancak Acana balıklı maması dışında hiçbir mama işe yaramadı. Bir de erkek kedim var ve Acana'dan ötürü sistit oldu,bu yüzden Acana alamıyorum.

Dişi kedim sarman kırması, kafa ve kuyruk hariç bembeyaz. Tüyleri çok uzun değil, zira tararken çıkan tüy miktarını görseniz bu kedi tüy dökmüyor dersiniz. İnanılmaz bir olay, nasıl azaltabileceğim konusunda fikrim yok. Araştırmalarıma göre aynı durumdan şikayetçi pet sahipleri Beaphar Brewer's Yeast Sarımsaklı Vitamin Tableti'nden memnun. Sanırım bunu deneyeceğim..