Kedi Kısırlaştırma

Femi

Kedim 9 buçuk aylık kızgınlığa girdi maalesef dün. Veteriner getirelirsiniz kısırlaştırma bir problem olmaz dedi kızgınlığa girse bile. Bilgisi olan var mı acaba yardımcı olabilir misiniz

18 CEVAP

Faytekin

Kizginlik donemindeyken kedi kisirlastirilmaz, sizin veterineriniz neden oyle bisey dedi ki,hicbir veteriner yapmaz normalde cok riskli cunku

Fablemoon

Benim kedim 2 haftada bir kızgınlığa giriyordu, randevu aldık yine kızgınlığa girdi erteledik sonra yine randevu aldık kızgınlığı bitti 2-3 gün bekleyelim dedik iyice kızgınlıktan çıksın diye bu sefer yine girince veteriner getirin yapalım dedi ki veterinerimiz aşırı güvenilirdir hatta ameliyattan sonra 2 yumurtalığını da aldığını göstermişti bana. Yani kısacası kızgınlıktayken kısırlaştırdık kızgınlığının 3-4 .gününde kısırlaştırdık bir şey olmadı biz biraz daha bekleseydik tekrar girerdi birde bizimkinin ameliyatı felands zor geçmişti eğer çocuğu olsaydı çocuklarla ölürmüş kendiside

izmir_pet

Kizginlik donemindeki kediyi kisirlastiracak bi veterinere sakin gitmeyin. Boyle bir sacmalik olurmu? Bende yeni kisirlastiedim 9aylik disi. Hekim ozellikle bu donemde olup olmadigini soruyo. Bu donemde ameliyatta kanama oluyo

Faytekin

Istanbul anadolu yakasinda onerebilecegim bir kac tane veteriner var

Anonymus552223

Veterineri cok iyi arastirin, cok degistiriyor süreci. İyi bir veterinerle cok kolay atlatiyorlar. Gecmis olsun simdiden. Hangi desiniz

Faytekin

Kucukyalida CanDostu veteriner kliniği Tansu hanim, Bostancida Ardic Dali veteriner kliniği,Suadiye de Dr. House veteriner kilinigi Omer bey, bu 3 unu onerebilirim gerçekten hem isinin ehliler hemde gerçekten hayvanseverler her asamada cok ilgililer

Gul36

Artık kediler kızgınlıktayken de operasyon yapılabiliyor, bilimsel açıklamaları da var saçmalık değil yani. Ama her şeyde olduğu gibi bunda da bir risk oluşabileceği için pek tercih edilmediğini düşünüyorum. Ben de kızgınlık döneminin bitmesini bekledim mesela. İlk kızgınlığıysa kısa sürecektir muhtemelen, siz de belirtiler azalır azalmaz gidin ki fazla geç kalınmasın.

kedilik

11 aylık Erkek Kedimizi 2 gün önce kısırlaştırdık, dişi kedilerden ziyade erkek kedilerde kızgınlık döneminde kısırlaştırmanın etkisi olmadığını söyledi veterinerimiz.

emrezrtrk

Bende kedimi kısırlaştırıken kızgınlık belirtisi yoktu ama vet. bu hayvan kızgınlıkla demişti ama çok şükür ameliyat iyi geçmişti

Femi

Çok çok geçmiş olsun hangi veteriner kliniğine gidiyorsunuz peki?

Femi

Evet bende çok şaşırdım malesef durum bu. Getirin dedi ama geçmesini bekleyeceğim. Riske atamam önereceğiniz bir vet var mıdır?

Femi

Ankaradayım ben

izmir_pet

Ankarada onerecegim cok guvenilir biyer var. Ben izmirde yasiyorum gitmedim ama bir arkadasimin surekli gittigi bir klinik. Para amacli dgl de hayvan ssgligini dusunen biyer olarak biliyorum. İsmini ogrenip yazicam size ozelden. Kuguluparka yakinmisiniz acaba?

izmir_pet

Ozelden yazin isterseniz burdan sormus oldum

smgbkrccc

@Faytekin Anadolu yakasında hangi veterinerleri önerirsiniz? Bende yakın zamanda kısırlaştıracağım