Kedim Sürekli Kıyafetlerimizi Emiyor Nasıl Vazgeçiririm?

zynbl

Kedim yaklaşık 7 aylık onu sahiplendiğimizde 2 aylıktı ve annesi henüz yavrularını (5 kardeş) tam olarak bırakmamıştı. Annesinden yeterince süt alabilmesi için 2 ay boyunca sahiplenmemiş ve beklemiştik. Fakat eve geldiğinden beri kucağımıza gelip kıyafetlerimizi emiyor (Sanırım kardeş sayısının fazla olması nedeniyle anne hepsini rahatlıkla emzirememiş). Bu durum zamanla azalır ya da bırakır sanmıştık ama hiçbir değişiklik olmadı hatta daha da arttı. Kucağınızdan indirince de saldırganlaşıp çok kötü bir şekilde ısırıyor kollarımızı ve kollarımız yara içinde. Evde olduğumuz zamanlar koltukta oturduğumuz her an gelip emiyor. Kişi farketmiyor ben yoksam eşime yapıyor. Bu alışkanlığını nasıl bıraktırabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim. Böyle bir durumla karşılaşan varsa nasıl bıraktırdığına dair deneyimlerini öğrenmek isterim.

3 CEVAP

Emir-Badem

Ayni seyi tekrarlayip durdugunda burnuna hafifce bastirin ve hayir komutunu verin.

pinarsert

benim kızım 3 yaşında hala emiyor, çaresi yok bunun emerler, ne unutuyorlar ne vazgeçiyorlar :)))

Demetcinar

Bende 1.5 aylıkken 2 kardesi aldım. Sarı olanda aynı durum var. Oturdugumu yattıgımı görmesin anında boynuma gelip yatıyo başlıyo kıyafetimi emmeye yoruluncada uyuyo ben robot gibi uyanmasını bekliyorum. Kıyamıyorum da annelerini hiç ememediler. Gri olan yapmıyo ama sarı olan sürekli boynumda benimde hoşuma gitmiyo degil tabi:) bir tek bana yapıyo hatta eger uykusu geldiginde ben ayaktaysam bacaklarıma tırmanıyo yatayım diye :) bende işimi bırakıp yatıyorum geliyo hemen üzerime başlıyo:)