Yavru Kediye Yetişkin Kedimaması Uygunmudur?

Pmydn

Kedim 4 buçuk aylık kitten mamaların hepsi tavuklu ben matisse yetişkin somonlu mama ile beslemeyi düşünüyorum bir sıkıntı yaşarmıyım sizce?
Ayrıca şuan nd ve proplan veriyorum mamaları çok araştırdım orijen hariç hiç cat kitten mama yok tavisiyesi olan varmıdır ☺️

8 CEVAP

kedipatisii

Besin değerleri kitten ve yetiskine gore degisiyor. Kitten mamalarda enerji verici besinler daha fazladir ki kediler o zamanlarda çok aktif oluyorlar. Bu yuzden kedi yavruysa ona gore mama kullanmak gerek. Genelde tavuklu oluyor mamalar. Ben sanabelle kitten öneririm. Tüy dökümünü azalttı benim kedimde. Matisse, brit care'yede bakabilirsiniz.

Heathcliff

Ben 5-6 aylıktan bu yana yetişkin mamasıyla besliyorum çünkü 5-6 aylıktan sonra büyüdüğü için yavru mamalarını çiğneyemedi çiğnemeden yuttu ben de diş ve sindirim sistemi için daha uygun olacağını düşünerek yetişkin manasına geçtim şu an kedim 13 aylığa yakın bir problemi yok

Ben bebekliğinde hep kitten kullanmıştım ama bildiğim kadarıyla kitten mamalar yetişkinlere göre yavruların ihtiyaç duyduğu vitaminler vs açısından daha besleyici oluyormuş. Bir de aklıma gelmişken aldığınız mamaların yağ oranlarına dikkat edin özellikle royal canin proplan gibi mamalar çok yüksek yağ içerikli çok kilo almalarına sebep olabiliyor

Pmydn

Heathcliff çok teşekkür ederim gerçekten ben çok ikilemde kalmıştım şuan mia cım da aynı şekilde çiğnemeden yutuyor ve tavuklu mamadan kaynaklı alerjimizde var sanırım.. elimdeki mamalar bitmek üzere çok faydalı oldu tecrubeniz

Faytekin

Yetersiz beslenmesine neden olabilecegi gibi ayni zamanda yeme zorluguda cekebilir, yetiskin mamalari genel olarak daha buyuk taneli ve sert olabiliyor, ancak bazi markalarin ozel olarak urettigi Butun Yasam Evreleri için olan mamalari var, (baby,kitten, yetiskin, kisirlastirilmis bunlarin hepsini kapsiyor) bu tip bir mama alirsaniz sikinti olmaz, ancak bunlarin fiyatlari da digerlerine gore biraz yuksektir

Gozdetemizel

Tavuk hindi balik karisik orijen cat&kitten verin.tuyle alakali lysa sorununuz bizimki hic dokmuyo

Pmydn

Ama hiç yavrusuna somonlu mama kullanan yok mu?

Pmydn

GoksuKasarci evet işte bende acaba diyorum kitten kullanmaktan vazgeçersem yetersiz beslenmesine sebep olurmuyum