Kedilere Mama Koyma

Fablemoon

Kedinizin her mama kabı boş olduğunda koyuyor musunuz? Yoksa sabah öğle akşam belli saatlerde mi koyuyorsunuz? Birde hangi mamaları öneriyorsunuz acaba?

10 CEVAP

Pmydn

Benim kedim 4 buçuk aylık veterinerimiz mama kabı hep dolu olsun demişti bende takip ediyorum o bitirdikçe bende seferinde az miktarda mama koyuyorum hem taze oluyor hem acıktığında mama kabını boş bulmuyor.

Berivanakar

Kullandığınız mamanın arkasındaki gramaja göre verin öğünlere bölerek sabah akşam yada sabah öğle akşam gibi bölün gramajları. Kısırsa kilo almaya yatkındır sürekli dolu tutmayın mama kabını

mimimomo

benimkiler (2 tane) 6.5 aylik biraz da kilo almalari gerekiyor + gunduzleri yalnizlar. mutfak ve arka oda (kendi odalari) olmak uzere 2 lokasyonda kuru mama ve su kaplari var, surekli dolu (tepeleme degil ama gun icinde bos kalmayacak sekilde) gelip gidip kitirdatiyolar : )
ben de profine kitten ve brit primum ile es zamanli gidiyorum simdilik. fiyat araligi bu kadarina elveriyor. indirimden sanabelle / brit crazy falan dusurursem onlari da deneyecegim.

Gozdetemizel

Eskiden hep dolduruyodum bikac gundur sabah ogle aksami boluyorum vermem gereken grami.buara koydukca yiyo cunki.biraz onunu kesmek istedim ki mamanin arkasindada gunde 3 kez yazmislar kilosuna gore.bunu deniyorum suan.5aylik kedim

Fablemoon

Bu arada kedim 8 aylık kısır dişi kedi

jingjing

Belli saatlerde koyuyorum , gün miktarı var mamanın arkasında ona göre veriyorum . britcare crazy tüketiyoruz . çok sağlıklı , tavsiye ederim

kedipatisii

Hep dolu oluyor benimki

mimimomo

o da bence makul bi yontem, ozellikle kilo kontrolu bakimindan. hele berivanakar'in dedigi gibi kisirlastirilinca
ben sadece haftasonlari duzenli olarak evde oluyorum mecburen biraz da benimkisi. kedinizin kilo ve ihtiyac durumuna gore esnetebilirsiniz. istahsiz oldugu donemleri telafi icin extra miktar, cok oburlasinca azaltmak gibi. bunlar hep kediye bagli degiskenler. 4.5 ayliklar da cok hiperaktif aslinda, yedigini yakiyodur :)

Gozdetemizel

Valla 1.ayda 650 gram,2. Ayda sadece 350 gram aldi aslinda.hic uyumuyo surekli kuduruyo.yas mama ve yogurtta takviye ediyorum oyuzden kuru mamayi biraz azaltmak istedim ben.ayina gore normal dedi doktor ama

izmir_pet

Benim kedimlerim 9-10aylik civari. İkisi 4-5kg yiyolar ayda. Suanki mamanizdan kaynaklaniyo tabi bu. Kaliteli mamalar daha az yiyip doyarlar. Kg fiyati verirseniz mama onerebilirim. Uygun ariyorsaniz matisse somonlu kisir mamasi oneririm. Biraz daha butceniz varsa ND olabilir