Belirli Bölgelerde Tüy Döküntüsü Var

ozgurafsar

kızım 4 buçuk aylık labrador kırması arka bacak eklem yerlerinde ve ön sol bacağında tüylerinde ciddi azalma var daha 2 haftadır dışarı çıkarıyorum mantar ya da egzama olabilir mi?

2 CEVAP

DamlaE1

Benim kızımda da ilk eve geldiğinde aynı sorun vardı fakat benimkinin tüm vücudunda oluşmaya başladı veterine götürünce anlaşıldı ki kızımızı geldiği yerde uyuz ve mantara yakalanmış. Tüy dökülmeleri artarsa, kısmi dökülmeler çoğalırsa ve deri pullanmaya başlarsa uyuz veya mantar olabilir fakat şu ihtimalde var ki evde pek halı yoksa ve sürekli tahta veya parkede koşup oynuyosa eklem yerlerindeki tüy dökülmeleri normal de olabilir ama tabiki veterinere götürmenizi tavsiye ediyorum bu benim kızım hastalandığında edindiğim bilgiler farklı birşey de olabilir veterinere götürmeniz daha sağlıklı

Mantara benzettim bende..tavuk vb icerikli mama vermeyin..kuzu etli yada somonlu bir maam tercih edin..tabiki veteriner kesinlikle gormeli