Aklıma Takılan

Eryemcn

Merhabalar yaklaşık 1.5 yasında erkek kedim devamlı olarak tuvalete giriyor kumunu esip pozisyon alıyor ama kaka yada çiş yapmıyor. Bugun wc sını temizledim herzaman ki miktarda kakasını ve cısını aldım ve bugun denk geldim 1 kere kakasını yaptı ama devamlı kuma gıdıyor dedıgım gıbı wc yapar gibi pozisyonda duruyor bıse yapmıyor normalde gunde kac kez kaka yaparlar acaba (nesesı yerınde)

7 CEVAP

Eryemcn

Tesekkur ederım malt vardı biraz sımdı verdım yarın yenisini alır yıne verırım sagolun

Faytekin

Kabizlik varsa eger 1 cay kasigi kadar sizma zeytinyagi içirin ama fazla kacirmayin, veterinerlerde oneriyor bunu

smgbkrccc

Aynen yaş mamada çok etki eder, hatta malttan daha iyi gelir bence.

Gozdetemizel

Kabiz kediler genelde arka ayaklarinin ustune tunermis on ayaklarini kabin kenarina koyar ayakta yapmaya calisirmis diye okumustum.cunki bnm kedim kakasini geldiginden beri boyle yapiyor ama herhangi bi kabizlikta yok gunde 2-3 kere yapiyo masallah.malt ve yas mama ise yarayacaktir insallah duzelir

smgbkrccc

Kabız olmuş olabilir. Yapabileceğin en iyi şey veterinere gitmek

artemisluna

Evet kabız olabilir, veterinerden önce yaş mama ve malt vermeyi deneyebilirsiniz. Günde 1 ya da 2 kez kaka yapması normal, benimki 1 kez yapıyor.

Eryemcn

Arkadaslar bugun goturdum veterinere telde anlattım kabızlık dggıl dediklerin idrar yolları dedı neyse rontgen cekıldı hıc bıse cıkmadı cok sukur. Yıne wc te sık gıdıyor ama Dr dedıgı ya oyun oynar hoplar zıplarken darbe alıp o sancı yapıyordur yada iplik yutmustur onu cıkarır zaten dedı rontgen de hıc bıse gorunmuyor gayet saglıklı dedı