Kedimin Dışı Kırıldı!!

FeyzaBeyza

Bu sabah kedim beni ısırırkeken sağ üst dışı kırıldı.Yerinde küçücük dis kaldı. kedim 5 aylık bir erkek kedisi ne yapmalıyım veterinere götürmelimiyim bilemiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.

16 CEVAP

smgbkrccc

Kediler genelde 5 6 aylık olduklarında dişini düşürür ve 24 saat içinde tekrardan çıkarır. Yani düşürmüş ve siz farketmemiş olabilirsiniz. Sadece bir kez düşürüyor diye biliyorum ben, nasıl biz büyürken süt dişlerimizi yeniliyoruz onlarda öyle

artemisluna

Büyük bir ihtimalle kırılmadı dişi düştü, altta kalan minik diş de yeni gelen kalıcı dişi. Bu aylarda dişleri değişiyor kedilerin.

FeyzaBeyza

Cevaplar için teşekkürler fakat daha bu sabah çıktı çıkan dısin yerine hemen yeni dis gelir mi ?

artemisluna

Eski diş düşmeden alttan yenisi gelmeye başlıyor, sonra yeni diş eskiyi ittiği için eski diş düşüyor, benim kedimde de aynısı oldu.

Gozdetemizel

Bazen yutuyolarmis bazen yerde bulabiliyomusuz disleri.yenisi cok cabuk geldigi icin de farketmiyomusuz.bende kedimde dustugune sahit olmadim hic.caktirmadan dusuruyo cikariyo ama cok kasiniyo disetleri

mkfsnbl

Korkacak hiçbir şey yok ben de kedim o yaşlardayken benzer korkuları yaşadım dişi elime geldi hemen açtım ağzına baktım, meğerse arkadan gelen diş ittirmiş. Minik minik yeni dişi yerini çoktan almıştı, o yaşlarda kedilerde diş değişimi olağan bir şey. Hattâ kediden kediye değişip 7'inci 8'inci aya kadar da olabiliyormuş bu değişim. Yeni çıkan dişleri de gâyet sağlam oluyor, öyle kolay kolay dökülmez kedilerin dişleri. :)

Leyl003

Ya benimkinin de 1 ay önce kırılmış ben farketmedim. Veteriner farketti. Biraz da diş eti kabarmış ve kızarmıştı. İlaç kullanmıştık.. belki sizinkinin de öyle bişeyi olabilir. Bi vet e götürün isterseniz. Resmen tek dişi kalmış canavar gibi.. yine de ısırması gayet iyi :)

FeyzaBeyza

Cevap için tsk

Gozdetemizel

Kirilmamistir muhtemelen minnos dis degistiriyodur :)

Bilgos

ben hayatımda hiçbir kedinin diş düşürdüğünü görmedim.Hatta şu yorumlara kadar bilmiyordum kediler kaç aylıkken diş düşürür (yada yıllık)?

Kedim elimi ısırırken dişinden çıt diye bir ses geldi ve dişi yere düştü bu süt dişini mi düşürdü yoksa kırıldı mı anlamadım

kubraturan

Kediler 4,5 aylıkken süt dişlerini döker ve yenisi gelir. Benim kedim şu an 5 aylık geçen gün aynısı bizde de oldu kolumda dişi kaldı. Eğer kedi dişlerini yenilemezse veteriner dişi çekiyor hatta. Bir sorun yok yani. Tabi aşıya götürdüğünüzde kontrol ettirebilirsiniz.

LiziVeBen

Benimde kedim huzursuzdu yemek yerken yavaş yiyordu ağzıda açıktı hafifçe ve bulunca şaşırdım fakat alttan küçük bir diş geldi 5 aylık kedim hatta 12 mart doğumlu

Onurboz

Ya bugün kedimle oynuyodum beni dişliyodu ayağında hafif kan vardı elimde diş kalmış ama kırılma sesi gelmedi bilgilendirirmisiniz çok endişeliyim

Onurboz

Ya bugün kedimle oynuyodum beni dişliyodu ayağında hafif kan vardı elimde diş kalmış ama kırılma sesi gelmedi bilgilendirirmisiniz çok endişeliyim