Șiddetli Ve Sürekli Tüy Dökme Sorunu

Mischka

Fotoğrafta gri-beyaz kedim 1buçuk yașında ve yavruluktan yetișkinliğe geçiște bașlayan hala devam eden tüy dökme sorunu var. Geçtiğimiz yazdan bu yana 2.defa traș oldu. Tüyler her yerde, havada uçușur durumdalar ve bütün kiyafetlerdeler. Yalanırken uzun tüylü bir kedi olmamasına rağmen zorlanıyor. 20 kiloluk ve malesef tavuklu olan mamamız nihayet bitince somonlu mamaya yeni geçtik. Sarımsaklı bira mayası tableti veriyorum, düzenli malt kullanıyor, furminatörle taranıyor. Tekir olan kızımda tüy dökümü normal düzeyde fakat diğerininki azalmıyor. Bu durum için kullanıp tavsiye edeceğiniz vitamin, takviye vs. var mıdır?

12 CEVAP

Tavuklu mamadir ödül mamasi yaş mama hiç vermeyin dayayin balikliyi danaliyi keşke alistirmasaydim bende yapacak birşey yok artik

Cansumuezza

haftada iki üç kere taze balık alıp haşlıyormusunuz onlar için çok iyi geliyor tavsiye ederim. bir aya toparlanırlar mamayla ve balıkla başka bişeyden kaynaklanmıyorsa inşallah

Cansumuezza

verin verin ben sardalya alıyorum haşlayıp ayıklayıp veriyorum maşallah pamuk gibi oldu kızım

Benimki eve geldiğinden beri haşlanmış tavuk yiyor mamayi arada sırada yiyor her gün tariyorum çok tüy çıkıyor ama başka biseyde yemiyo :/

Cansumuezza

evet tavuk arttıyor. hatta fazlası sebep oluyor. öte yandan antibiyotik ve hormon ilaç dolu tavuklarında ne onlara ne bize hiç bir yararı yok aksine zararı var ne yapın ne edin kesin derim ben.

Cansumuezza

somonlu mamayı alalı ne kadar oldu ? iki hafta oldumu

Mischka

Geçtiğimiz haftadan bu yana somonlu mamayı yıyorlar.

Mischka

Taze balık hiç vermedim, ilk fırsatta alıp hașlayım, bakalım yeni kuru mama da iyi gelir inșallah

Cansumuezza

çağla hanım kedinizde mantar oluşabilir yavaştan alıştırın sığır etine balık etine kuzu etine

Mischka

Konserve hazır mamayı, elimdekiler bitince ben de kesmeyi düșünüyorum. Taze hașlama yapayım.

Mischka

Geçtiğimiz ay benim ikisi de mantar oldular, așı ve batikonla geçirdik șükür yayılmadan. Tavuk içeriği mi sebep oluyor buna?

Evet tavuk hastalığı arttırıyor diye biliyorum veterinere bir sorayım mamasi kısır somonlu nasıl kesecegimi nasıl alisacagini bilmiyorum en iyisi tavuk isterse mama verip apartmana cikartmak(yemezse) dışarı çıkıp geliyor benimki