Köpeğimin Cinsi?

berkayyah

Arkadaşlar bi kaç hafta sokakta bi köpek buldum araştırdım sahibi ingiltereye taşınmış sibirya kurdu gibi duruyor fakat kulakları aşağıda ve gözlerinin biri kahverengi biri mavi sizce safkan mı yoksa kırma mı kırma ise ne kırmasıdır acaba?

6 CEVAP

Yani köpeğinizin dedesi veya anneanne (babaannesi)husky olabilir.

Babası veya annesinin husky olmadığı apaçık ortada annesi veya babası dik kulaklı olan bir köpeğin yavruları da dik kulaklı olur dik kulak genotipi AA şeklindedir yatık kulak genotipi ise aa şeklindedir .Saf bir husky nin kulak genetiği de AA şeklindedir .husky ile yatık kulaklı bir köpek eslestiginde olusangenotipler şu şekildedir.:

husky :AA /yatik kulaklı köpek :aa /oluşan genotipler: Aa 'dır A geni baskın olduğu için Aa dik kulaklı olacaktır

Ancak bu Aa genotiplı köpekler ile yatik kulaklı bir köpeğin çiftleşmesi veya kendileri gibi Aa genotiplı bir köpek ile çiftleşmesi ile yatik kulaklı bir köpek doğabilir.

Busragokcen

Alaska kurduna benziyor,huskye göre daha iri olurlar.