Tavsiye ..

mavisabah

Dört yaşında uzun tüylü norveç orman kedim var. Royal canin veriyorum ama artık değiştirmek istiyorum. Haftada bir kez mutlaka kusuyor. Uzun tüylü, arada kusan , kuru mamadan başka bir şey yemeyi sevmeyen kedime hangi mamayı tavsiye edersiniz. Teşekkür ederim

8 CEVAP

AllyNewt

Kuru mama= Proplan, ancak hafatada 2 kere Malt kremden 1 cm veriyorum. Kusma felan yaşamıyorum. (kısır kedi)

Aycanur

Kedinize yaş mama vermeyi deneyin

lavital kullanıyorum ve çok memnunum

buray

Hills

patkam

Ben size proplan tavsiye ederim...Fakat maaliyeti biraz yüksek.

zzAr

pro plan mamalar kilo bazında düşünürseniz aldığınız zaman royal caninden daha ucuza geliyor

Aycanur

Reflex i deneyin

AllyNewt

Uzun tüylü türlerin kusmaları normaldir. içlerinde biriken tüyleri sistemlerinden atmak için. Eğer mamayı seviyorsa mamayı verirken haftada 2-3 defa 1-1,5 cm malt eklerseniz kediniz kusmayı azaltabilir, tüyleri dışkı yoluyla atabilir. Veya kedi çimi evin bir köşesine koyarak onunla tüyleri kusma yoluyla gene çıkmasını sağlarsınız.
Mama konusundaki karar ise size ve kedinize kalıyor.