Kedi Mantar Sorunu

Berkaycihan

Arkadaşlar kedimin kulağında mantar çıktı veterinere götürdüm bir ilaç verdi ama bir faydasını görmedim , önerebileceğiniz bir yöntem var mı?

5 CEVAP

iremsen_7

Benim kedimde mantar oldu ve 2-3 ay boyunca mantarla savastik beraber. Veteriner tavuklu mamasj varsa degistirmemizi istedi kuzu etli mama aldik. Travacort krem ve oceral sprey kullandim kremi gunde iki kez spreyi bir kez olmak uzere. Sprey olan biraz yakiyor o ama sıkılması gerekiyor. Kremi ve spreyi yalamasin diye cok ugrastim. Kantaron yagida surdum dogal bi yagdir yalasada sorun olmuyor.Ve hepsinin cok yarari oldu kedim yaklasik 3 aydan sonra iyilesti... mantar cok dagilmadan gecirmeye bakin sonrasinda cok zor oluyor

iremsen_7

Ayrica kristalin diye yaklasik 50 tl ye bir ilac var veterinerlede dilerseniz onuda alabilirsiniz

iremsen_7

Ve birde mantar kuruyana kadar o bolgeyi batikonla temizleyin kremden once ama asla su degdirmeyin mantari dahada azdirir

Berkaycihan

Arkadaşlar ilaç sürüyorum kedi sürekli yalıyor ne yapmam lazım

iremsen_7

10 dakika boyunca ilac emilene kadar surekli oynatin gerekirse kucaginizda tutun birakmayin asla yalamasin hem krem mantara etki etmez hemde kediniz ilac yaladigi icin baska sorunlar ortaya cikabilir