Köpek Mama Lütfen Fikir Verin !

Yasiincann

Herkese iyi günler arkadaşlar 2 tane samoyed köpeğim var günlük 600 gram mama tüketiyorlar biri 6 aylık diğeri 10 aylık. Sorum şu, nd az tahıllı 12 kg mama kullanıyorum ortalama 300 civarına alıyorum ama mamaları 20 günde bitiyor ve maddi anlamda beni zorlamaya başladı.O mamayla beraber bir tane daha mama alayım fiyat olarak biraz daha uygun olsun maddi anlamda da beni rahatlatsın istiyorum ama kaliteli ve fiyatı uygun bulamıyorum. Biraz daha maddi anlamda düşük ama onların gelişimini yine destekleyecek ve beni maddi anlamda rahatlatacak bi mama Öneriniz var mı

14 CEVAP

Yasiincann

Nd’yi bırakmayacağım arkadaşlar, diğer mamayla beraber karıştırmayı düşünüyorum sadece fikirlere açığım

izmir_pet

Bu arada bi arkadas enjoy demis. Enjoy sokak kedi kopeklerine verilen mama. Ac kalmicak kadar sadece

izmir_pet

Ama hills prochoice reflex arasindan alincak olsa tabiki reflex. Hepsi ayni icerikse fazla para vermeye gerek yok. Reflex sokak hayvanlarina ve durumu olmayanlarin tercih edebilecegi, digerlerine bakarak zararlari olmayan, fiyat icerikte bakarsak iyi ama et yok icinde

izmir_pet

Profine uygun, ona bakabilirsiniz. Kopek mamalarindan cok anlamiyorum malesef kedi mamasi olssydi yardimci olabilirdim

laidylinda

ben size ENJOY yetişkin köpek mamasını önerebilirim.

Faytekin

Bence hem kaliteli hemde fiyat olarak iyi alinabilecek en guzel mamayı kullaniyorsunuz zaten,gelisimine destek olmak istiyorsaniz ND den daha dusuk kalite de bir mamaya gecmeyin bence, cunku ND nin kalite ve fiyat olarak kendisinden daha dusuk markalarla arasin da ciddi Bi fark, fiyat anlaminda rahatlarsiniz evet ama kalite bakimindanda kopekleriniz ciddi anlamda etkilenirler oncesinde de ND ile beslenmislerken,zaten cok kisa surede sizde farkedersiniz bunu

Yasiincann

Evet enjoya baktım dediğiniz gibi sokak köpeklerine veriliyormuş

kedipatisii

İçerik olarak bilemiyorum fakat içerik araştırırsanız profine, golosi,bosch markalarina bakabilirsiniz. Ben sanabelle kullaniyorum sanirim bosch'un alt markası fakat ucuz diyemem mamaya kilo bazında. Kaliteyi düşürüp ek besin olarak vermek istiyorsanız hills, reflex olabilir belki. Köpek mamaları hakkında bir bilgim yok sadece kedi mamalarının içeriğiyle kalitesi aynı olabileceğini dusundugum mamalar bunlar :)

kedipatisii

Prochoice'de olabilir.

izmir_pet

Hills reflex prochoice hepsi et unu vs olan,hic et bulundurmayan cöp mamalar. İceriklerine her siteden dgl de firmanin sitesinden bakin. Ve ayrica et proteini yazarsa cöptur. Kurutulmus et veya taze et yazmasi lazim

Profine öneririm.

Los canis ı öneririm kendimde los canisi Royal canını birleştirerek veriyorum . Türkiye'de üretildiği için hem çok kaliteli hem de ucuz mamaçi.com dan bakabilirsiniz . %2 civarında hayvansal protein var gerçekten çok kaliteli bir mama .

thetensiya

ROYAL CANİN , ProPlan verebilirsin

selenasena

Bütün mamalarını fiyatlarını bilmiyorum ama lütfen karar verirken bu incelemelere bir göz atın kararınızı sonra verin :

http://kopeklerdebeslenme.blogspot.com/p/kopek-mamas-incelemeleri.html
https://dikkatkopekvar.org/mama-incelemeri/