Komutlari Nasil Ogretecegim?

beliz

5 aylik maltese terrierimi bugun eve getirdik annem titizlik hastasi babam da kopegin egitimi konusunda cok sert 'gel-git' komutlarini bilmiyor, 'dur' komutunu bilmiyor. Ve de kokuyor. Bunlari ogretmem lazim en hizli bicimde yoksa evden gidicek. Biz onun ikinci eviyiz. Sahip degistirdi yani bu aliskanliklari kazanamamis. Ne yapmam lazim? Vurmadan, sert davranmadan nasil ogrenicek bu komutlari? Odul mamasini hangi siklikla kullanayim?

1 CEVAP

oracledeveloper

Bol miktarda ödül maması edinin. Bir süredir sizinle ise nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını az çok biliyorsunuzdur. Komutu dinlediğinde onu bu hoşlandığı davranışlar ve yanında ödül bisküvisi ile ödüllendirin. Bir köpeğin eğitimi,tuvalet eğitimi dışında tüm eğitimleri ödül-cezaya dayalıdır. Defalarca tekrarlayın. Öğrenene kadar tekrarlayın. Çok zor komutlar değiller,umarım başarabilirsiniz.