Kısırlaştırma Sonrası Mama Seçimi

Gonul10

İyi akşamlar arkadaşlar, kedim pazartesi günü kısırlaştırdım.Sonunda N&D yavru kedi maması kullanmaya başladım.Hem çok sevdi hem yaradı,keza son aldığım Hills tuna tüylerine hiç iyi gelmemişti,ancak veterinerimiz balık manasının böyle bir duruma sokmasının mümkün olmadığını ve tavuklu mamalarin bu tip sonuçları doğurduğunu söyledi.Kedim 8 aylık, N&D yavru kedi mamasıyla devam etmek istiyorum.Kısırlaştırılmış mama kullanmak zorunda mıyım hemen?N&D kısırlaştırılmış mananın sadece tavuklu ve bıldırcın lısı var.Veterinerim ise inatlaa tavuklu yedirme diyor.

3 CEVAP

Faytekin

Alakasi yok, besin degerleri normal bir mama kullanabilirsiniz, 2 tane kisir kedim var ve hic kisir mama kullanmadim, ne kilo aldi ne de Baska bi sikinti var,protein degeri fosfor magnezyum gibi oranları yuksek olmasın yeter bence, ben Acana ve Naturea karisik kullanıyorum ikisini ve hicbir problemle karsilasmadim

Fablemoon

Kısırlaştırma sonrası kısır mama kullanmanız gerekli aksi takdirde aşırı hızlı ve fazla kilo alabilir ve elinizden geldiğince de mama dışında bir şey vermemeye çalışın çok hızlı kilo alıyorlar sonra diyete sokmak zorunda kalmayın birde.

izmir_pet

ND guzel bir mama. Kisirlastirilmis cesidi balikli yok ama neli var bilmiyorum da fazla kilo almassa 1yasina kadar yiyebilir yavru mamasini. Veya bikac ay, size bagli. Sonrasinda kisir mamasi secebilirsiniz. İlla balikli isterseniz ND nin bi alt urunu var matisse somonlu kisirlastirilmis. ND kadar olmasada gayet guzel mama fiyatina gore. Bende ona gecicem zaten. Ama hills cok kotu bi mama. Balikla ilgili dgl de mama dokunmustur