Ev Değiştirme/Halsizlik

kedigibiyiz

*İyi akşamlar. Uzun süredir forumda yoktum, ancak bugünlerde girebiliyorum.
Biz oğlumla seyehat ediyoruz, tanıyanlar bilirler. Daha önce küçük bir tatil yapmıştık. Oraya alışmakta hiç zorlanmamıştı. Çok mutluydu. Ama bu tatilimzde evde inanılmaz mutsuz herkesten kaçmasa da sevdirmek istemiyor. Zaten beni hiç umursamıyor. Her sabah uyandırırdı. Acayip şekillerde uyurdu hep. Sırt üstü yatardı sevmeye doyamazdık. Mutlu olduğu zaman sırt üstü atardı kendini. Buraya geldiğimizden beri asla o şekilde yatmıyor keyifsiz, benimle hiçbi ilişkisi yok. Sürtünmüyor bile kimseye. 4 gündür burdayız. 2 gün daha burdayız.
Kendi evimizi unutmuş mudur, sizce düzelir mi? Malesef mekan değişikliğinin iyi olmadığını biliyorum ama ben oğlumdan ayrılamıyorum. Mekan değiştirmeyi tercih etmesem de çok nadiren böyle seyehatlat oluyor ve ayrılmayı göze alamıyorum.
Oğlum zor bir kediydi. Bana alışması zaten çok zaman almıştı, burada çok defa anlattım. Ve sanki şuan ilk günlere dönmüş gibiyiz çok mutsuzum.. eskisi gibi mutlu olur mu sizce?
Şimdiden çok teşekkürler

8 CEVAP

Gozdetemizel

Kendi evini unutmaz.kapidan girip biraktiginiz anda zaten rahatlar cunki kendini guvende hissettigi yegane yer kendi evidir.cunki herseye hakimdir orda.belki busefer gittiginiz yerde onu tedirgin edecek bisey vardir.bian once evinize donup kedinizin psikolojisinin duzelmesi dilegiyle.

Grimaddecandy

Ya seyahati bırakın ya da kedi için bir arkadaşını ayarlayın evinizde kalsın kediyle birlikte. Kediler bu konu da çok hassaslar. Eğer yeni geldiğiniz evde bir koku duyduysa ve bu koku onu tehtit etmişse çok güvensiz hisseder.Sizinle sürekli tartışmaya çalışan biriyle aynı evde yaşadığınızı düşünün. Psikolojisi alt üst olduğuna eminim. Bir hayvana bu kadar stres yaşatmanın da bedeli sağlığı olabilir. Eğer eski evine giderse evin şekli şemalini unutsa bile eve bıraktığı kokular ona yeter. Çünkü biz farkında olmasakda evin her yerinde onların kokuları var. Umarım problem çözülürrr. Mutlu günlerrr :)

Gozdetemizel

11 senedir havayollarinda kabin amirligi yapiyorum.ucuslarimda kac tane hayvan tasindi sayisini bilmem.misafirlerimize ve yavrularina azami ozen gosteririm rahat yolculuklar gecirsinler diye.gerekirse sıkısmasinlar diye bos koltuk varsa alirim,korkmus tedirgin minikleri varsa sahiplerle muhabbet edip kafalarini biraz dagitmalarini saglarim ancak hic bizaman ucmayi birakin hayvaninizi yaninizda tasimayin gibi bisey demedim.aksine sakinlestirici verdik falan dediklerinde yapmayin etmeyin derim.suan mecburiyetten 4 aydir arabistandayim ve ordan sahiplendigim yavrumu henuz çip takilacak buyukluge ulasmadigi icin Turkiyeye getiremiyorum gelirken.ustelik suan doktor hastalik tedavi derken 10 gundur donemiyorum Arabistana ve aklim her dakika evde.sabah 6,30 a saat kuruyorum esimi goruntulu arayip uyandirma bahanesiyle kedimi goruyorum.aksam saatlerce izliyorum telefondan.ama tabi ya seyahati birakalim ya kedimizi :) ustelik seyahat mecburiyse sokaga atalim hatta.talihsiz yorumlara uzuluyorum bazen.tek yasayan bi insan atiyorum is icin 10 gun biyere gitmesi gerekse nasi biraksin kediyi evde yalniz baska bakacak kimsesi yoksa.benim komsularimda anahtarlarim var olurda esim isten gec gelirse gidip bakabilsinler diye.ilgincsiniz vallahi

Grimaddecandy

Ne üstünlük kurma çabası içindeyim ne de kötü birşey söyledim. Duymak istediklerinizi söylemedim diye suçlu olamam. Ben iki seçenek sundum. Uçuşu kesin bırakın demedim. Seyhti bırakın yada o sırada kediyi uygun yere bırakın dedim. Yani size iki seçenek verdim. Emin olun kedi şahsiyetinin durumu benim için sizin seyahatinizden ve hayatınızdan daha önemli. Kedinin karakterini zaten sizin yazdığınız yazı sonrası bu konuda tahmin etmek zor değil kaldı ki stress konusunda tüm kedilerin rahatsız oldukları konular hemen hemen aynıdır. Eğer bir hayvana zarar veriyorsanız ya hayvanı ya hayat

patibik

kedigibiyiz bence sizin sinirleriniz bozulmuş bu kadar tepki verecek bir cevap göremedim ben burda. Daha önceden de kedinizin tuvaletiyle ilgili sıkıntılar yaşamıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Bence bu gerginliğiniz kedinize yansıyor ve onu strese sokuyor olabilir dikkatli olun derim.

kedigibiyiz

Seyehati bırakın demek ne kadar kolay değil mi, seyehat sebebini de bilmeden özellikle. Bu konularda son derece hassasiyetli davranıyorum.
Yazdığınız yorum bana çok gerilmiş geldi. Psikolojisi alt üst olmuştır, bu kadar stres yaşatmayın vs. Kedimi de tanımıyorsunuz. Bunu ifade etmenin daha kibar yolları var. Yazmış olmak için lütfen bir şeyler yazmayın. Ben kendimi kötü hissederken biraz olsun destekleyici mesajlar almak için yazdım. Gerçi bu da bu sitedeki son mesajım olacak çok yüksek ihtimalle. İyi forumlar

kedigibiyiz

Gerçekten anlayamıyorum neden sürekli bir üstünlük kurma çabası var. Bundan sonra uçuş için tavsiye isteyen üyelere seyehati bırakın yazmazsanız çok kırılıcam. Mutlu günler

kedigibiyiz

Gerçekten anlayamıyorum neden sürekli bir üstünlük kurma çabası var. Bundan sonra uçuş için tavsiye isteyen üyelere seyehati bırakın yazmazsanız çok kırılıcam. Mutlu günler