Bekçilik İçin En Uygun Köpek ???

Anket

Cane corsa
(12 oy)
Rottweiler
(17 oy)
Dogo argentino
(0 oy)
Boerboel
(0 oy)
Toplam (29 oy)

Arkadaşlar bahçeye bekçilik yapması için bir köpek alıcam hangi ırkı önerirsiniz ?

18 CEVAP

Bysetterlin

Alman kurdu (Alman Çoban Köpeği) eğitimi en kolay köpek türlerinden birdir bodyguard ve alan koruma eğitimi almaya en yatkın köpek türlerinden biridir

Aklımda bunlar var farklı ırk biliyorsanız yazanılırsın.

Yazabilirsiniz olacak.

Ayse_naz_G

bence cane corso hem görünüş açısından hemde korumacı olarak kesinlikle iyi bir köpek:)

berent-

Emekli alman kurdu K9 köpeği sahiplenebilirsiniz

Anonymus552223

Sokak kopegi de olur neden olmasin ki?

bappatan

Kangal tabi ki. Türk’ü Türk köpeği korur. Ankara’da siteleri Kangal korur genelde. Alartmandakiler rahatsız olur mu bilemem. Bazen çocuklar için endişelenen anneler oluyor. Gerçi onlar ne cins alırsanız alın aynı tepkiyi verirler...

guineapigela

Kangal ve alman kurdu

Açıkçası alman kurdu istemiyorum önceden beslemiştim ,kangal da apartmanda yaşıyorum çok havlar insanlar rahatsız olur.

Kangal kırması, kangal, kurt kırması, bizim yaylada var iyi koruyorlar

Kangal (önceden besledim )bakmasi en zor türlerden bir tanesi . Kangala bakmak için köy vb bir yerde yaşıyor olmak gerekir.

minnoskoss_123

Alman kurdunu yavruyken alıp eğitirseniz size zorluk çıkarmaz. Sizi canı gibi korur. Zaten bu yüzden Alman Kurtları K9 köpeği oluyorlar.t

MissClouseau

Apartmanda yaşıyorsanız bahsettiğiniz saf ırk köpekler sıkıntı olur. Bekçi/avcı olması için üretilmiş cinsler genelde fazla havlayan köpeklerdir etrafa haber vermek istediği için "yeni ses duydum, gölge gördüm" vs diye.

Onun yerine barınaktan karma cins bir köpek alırsanız (ki bahsettiğiniz ırkların kırmaları var), karma cinslerde şansınız daha iyi gider diye düşünüyorum. Özellikle kangal kırması öneririm.