Köpeğimin Tuvaletinj Nasil Alistiricam Evde Bakiyoruz?? Yardimci Olun

Atalay2635

köpeğimi balkonda besliyorum.Balkonum camlı evin icerisine biraktigimda heryere tuvaletini yapiyor ben istiyorumki tuvaleti geldiginde balkona gitsin napicam yardimcj olun lutfen..??

6 CEVAP

oracledeveloper

Balkonunuzda köpeğinize bir yaşam alanı oluşturun. 2 kısımdan oluşsun. Birincisi yatacağı,oturacağı yani yaşayacağı alan;ikinci kısmı ise tuvaletini yapmasını istediğiniz yer,bölüm oluştursun. Bir süre köpeğinizin balkonda yaşamasına göz yumarsanız,bu işe yarayacaktır. Köpekler yattıkları yere pislemezler. Kendi yaşam alanının yanına,gazeteler koyarak tuvalet alanı oluşturun. Yemeklerden sonra tuvalet ihtiyacını gazetelerde gidermeye başlayacaktır. Ve öğrenme süreci başlıyor :) Tuvalet eğitimi kolay bir eğitim değildir,önemli miktarda tekrar gerektirir. Tuvalet alanını benimseyene kadar balkonda yaşamasına izin verin. Daha sonra,zaten her nekadar içeri alsanız da tuvalet ihtiyacını gidermek için balkona gidecektir :)

Simgeecc

Yemek öğünleri çok önemli belirli öğünleri olsun o öğünü yedikten 15-20 dk sonra tuvaletini yapacağı yere götür ve tuvaletini yapana kadar orda beklet eğer oraya yaptıysa sevdigi mamayı ver (ama hemen vermelisin yanı mamayi eline al veya cebinde dolaştır) bunu bi kaç kez tekrarla

Simgeecc

Bu arada kopeginiz kac aylık?

defne

Köpeklerin tuvaleti gelince yeri felan koklarlar o an balkonunuzdaki tuvaletin yapmasını istediğiniz yere götürün bu uzun yada normal bir sürede alışmasını sağlar

Atalay2635

köpeğim 2 aylik

Atalay2635

köpegimin alanini ayirmalimiyim peki balkonun bir kosesinde yattigi yer diger tarafa tuvalet egitimimi yapmaliyim