Kedi Sahiplendirme-Geri Getirme

TarcinBey

Bundan 2-3 ay önce 2 aylık ufak bir kedi sahiplendirmistim. Aileden başlarda yalvar yakar foto ve bilgi alıyordum. 3-4 kere yazıp anca atiyorlardi. Sonra bıraktım yazmayı artık onların kedisi vs diye. Bugün içime doğdu herhalde uzun bir zaman sonra yazayim dedim. Sahiplendiricez dedi. Neden dedim. Kızgınlığa girdi kisirlastirmak istemiyorum sahiplendirmeyi düşünüyorum dedi. Biraz çıkıştım e sahiplendirince kizginligimi gecicek? Kediyi en iyisi en yakın zamanda bana teslim edin ben bakarım dedim. Belkide sokağa falan aticaklardi sahiplendimek ne alaka yani. Hayvan aliyorsan ya kisirlastirirsin ya da yavrulara bakicaksan ciftlestirirsin. Çok sinir oldum. Evde erkek kedim var kediyi yeniden sahiplendiririm büyük ihtimal eve geldiğinde karar vericem ona. Ordan oraya suruklensin istemem ama 2 kediye bakamayabilirim. Evde erkek kedim var sizce ikisini bir arada tek birakabilir miyim?

9 CEVAP

Cansumuezza

çok iyi ediyorsunuz geri almakla böyle insanlara aşırı sinir oluyorum. rn iyisi sahiplendirirken doğru insanları seçmek.

Anonymus552223

Benim de boyle bir durumum oldu, gecen yil bir yavru sahiplendirdim, yalvar yakar foto attilar bir ayda bir tane, sonra da ben sıkıştirinca sokaga saldik dediler. Ne oldu hayvana kimbilir , o yavruyu dusundukce hala üzülur hatta bazen aglarim. Elimde buyumustu annesinin bir yavrusuydu, sokaktan almistim annesiyle beraber çocuklar ellerinde gezdiriyor diye. Hala içim yanar keşke geri verselerdi ama sokaga salmiş vicdansizlar. Sonra diyorlar ki hayvanseverler neden bu kadar manyak. Bunlarla ugrasiyoruz cunku

HandeHera

Bende iki kedi sahibiyim bir tekir kedim var 1 yaşında dişi ve sonrasında kötü halde olduğunu öğrendiğim erkek bir kedi sahiplendim benim için zor olacak diye düşündüm çünkü kedim benden başka eve kimseyi sokmayan hırçın bi kedi ona rağmen gelen kediyi 2. Haftada dibinden ayrılmayacak kadar çok alıştı kolay demiyorum alıştırma süreci zor ama emin ol alışıyorlar

Alin siz kisirlastirin zaten alisirlar bir iki haftaya kalmaz

TarcinBey

Daha önce birlikte kalmislardi zaten

Anonymus552223

İki kedi rahat bakarsiniz ama acilen kisirlastirilmassa yakinda bes alti tane olur onlar

smgbkrccc

Ben dişi kedilerin erkek kedilerle ya da erkek kedilerin dişi kedilerle daha iyi anlaştığını duymuştum. Hatta ikinci kedi alanlar için genelde karşı cinsiyetten almayı öneriyorlar. Tabi ne kadar doğru bilemem.

TarcinBey

Zaten 2. Kedi bizde kaldığı zamanda iyi anlaşıyorlardi. Tabi şimdi araya baya zaman girdi ama elbet anlaşırlar tekrar. Çiftleşme yavrulama acısından nasıl olur acaba

artemisluna

Evdeki kediniz kısır değilse, en az birini kısırlaştırmadan gözetimsiz başbaşa bırakmayın. İkisini de en kısa sürede kısırlaştırırsanız, sorunsuz geçinirler bence, zaten önceden de anlaşıyorlarmış