Kedim Niçin Gözüme Saldırıyor?

Umayy

Bu sabah gözlerimi açtığımda kedim direk gözüme tırnak attı ve gözüm kötü durumda.Yuzume sabitlenip saldırma pozisyonu alıyordu ama hiç yapmamıştı.Bugun bilhassa uyanmam için bekliyordu.Gozlerimi acar açmaz saldırdı.Bunu niçin yapmış olabilir?Sokaktan sahiplendim,dişi,6 aylık ve aşıları tam.

5 CEVAP

Mischka

Gözler hareketli olduğundan dikkatini çekiyordur. Benim kız yavruyken bizbuyurken bile göz kapaklarımızı ısırirdi, kapali dahi olsa bir hareket oluyor ilgisini çekiyor onun. Büyüyünce bıraktı bu huyunu.

kurban1525

Yüzünüze bakarsa bir dahakine yüzüne üfleyip hayır deyin. Hayır komutu yüzüne üfleneceğini, yüzüne üflenmesi de tırnak atma düşüncesine girdiğinden olacağı için, keseceğini düşünüyorum. Ben bu şekilde kedimi alıştırıp istediğim gibi oynamasını sağlayabiliyorum. Hayır komutunu duymazsa yabanileşip her yerimi ısırırken, duyarsa yerinde durup ona el vermemi bekliyor.

Gozdetemizel

Umay Hanim oncelikle gecmis olsun.umarim icine gelmemistir.gecen ay bizde boyle bisey yasadik hemde durduk yere birbirimizle hic ilgilenmezken.sonra 2-3 gun hic yanasmadi.ben refleksle kapattim ama tam kirpik dibine isabet etti Allahtan.ancak tabi 10 gun mosmor gezdim kan uzun sure durmadi ve hep capak yapti.sebebini inanin bizde anlayamadik onu urkuten bisey oldu diye dusunuyorum.dilerim iyisinizdir

Umayy

Cevaplar için teşekkür ederim.Gozumun içine attı tırnağını o yüzden kötü durumda ama yırtılma olmadığı için 10 güne kadar geçeceğini söyledi dr.Cevaplar için tekrar teşekkür ederim.Tekrarlanmamasi dileğiyle...

Umayy