Balkon İçin Güvenlik Ağı Yapımı (Kedi Ağı)

kedipatisii

Merhabalar, onuncu katta oturuyorum ve ne yazık ki kedimin balkondan düşmesi talihsizliği yaşadım bir ay kadar önce. Daha sonra aklımda olan fakat neyi nasıl yapsam bilemediğim kedi ağı araştırmaya başladım. İnternette satılan kedi ağları genelde misine tarzında ve kedilerin çiğnemesiyle ve kolay yıpranmasıyla boşa para kaybı olarak düşünüyorum.
Bu yüzden inşaat malzemeleri satan yerlerde balkonumuzun ölçüsüne göre metresi 6 tl civarı olan bu metal telden (kümes teli diyede geçiyor) kestirdik. Sabitlemek için üs tarafını Balkonumuzun yukarısındaki kornişlere tutturduk. Yanlarıda duvarı delerek oralara sabitledik. Fakat telin eni kısa geldiği için iki telin birleşimi şeklinde yaptık biz. Araştırırsanız belki eni uzun tel bulabilirsiniz.
Görselleri ekliyorum umarım yardımcı olur düşünenlere :)

9 CEVAP

Anonymus813797

Kedinizin balkondan düştüğünü söylediniz. Nasıl oldu şuan iyi mi?

Gamzessven

istediğiniz zaman camı komple açabiliyor musunuz yoksa sabit bi tel mi

melikealgin

Ben begendim gayet iyi bir önlem olmus

Gamzessven

Teşekkürler :) güle güle kullanın

kedipatisii

Hiç bir sorun yok ufak bir kırıkla atlattı şükür.

kedipatisii

Yok hayır bütün olarak tel kapladık. Açılması için zaten anca cam ya da sürgü sistemi gerekir diye düşünüyorum o da masraflı.

kedipatisii

Ama kornişlere perde takarsanız kapatabilirsiniz öyle isteyincede açarsınız.

kedipatisii

Onunda pek bir anlamı yok dusununce manzara gidiyor, gunes gidiyor :)

kedipatisii

Tesekkurler :)