İştahsızlık

batinaydogan1

Merhabalar; 6 aylık dişi iran kedisi sahibiyim. Kızım son zamanlar da daha önceleri severek hatta bayılarak yediği (kefir, yoğurt, balık, ciğer v.b) şeyleri yememeye başladı. Kuru mamasını ve yaş mamasını gayet güzel ve iştahlıca yiyor. Fakat örnek verdiğim yiyecekleri sadece kokluyor sonra dönüp arkasını gidiyor. Daha önce başına gelen var mı.? Endişe etmeli miyim.?

7 CEVAP

yukime

Bence bir sorun yok, kuru mamayı yaş mamayı yediği sürece. Benimki de büyüyünce yumurta, yoğurt yemeyi bıraktı. Desteklemek için Gimpet vitamin paste verebilirsiniz arada

EmineDuman

bence endişe etmenizi gerektiren bir şey yok,kendi mamasını yiyorsa sıkıntı yoktur bence.
Benim de Iran erkek kedim var ve bir haftadır bayağı iştahsız,kuru mamasını pek yemiyor illaki elimle veriyorumki yesin...yaş mamaya ise bayılıyor acaba kuru mamayı neden artık sevmiyor?
Bende sizin sorunuz üzerine soru sormuş oldum ama :D

yukime

Gimcat yazacaktım. Kullanmıyorsanız bakabilirsiniz.

batinaydogan1

Gimcat'in tüm ürünlerini kullanıyorum yaş mamasıda dahil :) onları severek yiyor maltlarını özellikle

Aynı problemi yaşıyoruz resmen bizim oğlan şuan 8.5 aylık önceden kokusuna çıldırdıgi bıldırcın yumurtası kefir yoğurt hatta artık yaş mama bile yemiyor nerdeyse bende çok üzülüyorum ama sanırım alismayacak artık bizim kedimizde 8.5 aylık tek tesellim Acana mama yediği için ve düzenli malt veriyorum gerekli besinleri alıyor diye ümit ediyorum.siz hangi kuru mamayı veriyorsunuz

srplzngl

bazi kediler cabuk sikilabiliyor.
yakin zamanda mamasini degistirdiniz mi?

batinaydogan1

Yok henüz maması değişmedi ama değiştirmeyi düşünüyorum paketi bitince Orijen veya N&D alacağım sanırım