Kedi Tasması

Erlsri

Anket

Tasma sorun olmaz takabilirsin.
(7 oy)
Kesinlikle takma.
(6 oy)
Toplam (13 oy)

Arkadaşlar kedinize tasma takıyor musunuz? Hediye olarak bi tasma geldi de ben tasmaya künye yaptırmayı düşünüyorum. (Künyede ismi ve telefon numaramız olacak) tasmanın kediler için pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum ama bi yandan kaybolursa falan baya işe yarayacak :( çok kararsızım.

8 CEVAP

Gozdetemizel

Suan 2 haftadir benim yoklugumdan firsat eşim hic takmiyo tasma.ben gun icinde takiyodum cunki cok ayak altinda geziyo ve surekli ustune basiyorum.aksamlari cikartiyoduk uyumadan.tasma takacaksanizda mutlaka haftada 1 beyaz sabunla tasmanizi yikayin encok bakteri tasmada uruyomus.takarsanizda arada cikarin cunki genelde tasmanin oldugu bolgeyi kasiyolar boyunlarindayken rahat temizleyemedikleri icin o bolgeyi

Anonymus552223

Bence cok rahatsiz oluyorlar. Ben daha yavruyken takmistim, istemedi bir daha da zorlamadim. Deneyin bakalim sizinki ne tepki verecek

Gozdetemizel

Kopekte deri tasma gordumde kedide hic gormedim valla.bence siz onu kenara koyun daha az bakteri toplayacak ve rahat yikanabilecek kumas bisey alin illa takacaksaniz.bende takma taraftari degilim ama ev bahce kati kacarda enazindan siteden cikmazsa numaramiz falan yaziyo bulan arar diye takiyorum yani

artemisluna

Ben kendim de kolye, bileklik vs. takmayı hiç sevmem rahatsız olurum, kedim de tasmadan rahatsız oluyor, çıkarmaya çalışıyor. Biz takmıyoruz o yüzden. Ama dediğiniz gibi kaybolma durumlarında işe yarayabilir. Eğer ki dışarı çıkan bir kediyse ve tasmadan rahatsız olmuyorsa takabilirsiniz. Ama mutlaka klipsli tasmalardan alın, kemer gibi tokalı olanlardan değil. Klipsli tasmalar bir yere takılma durumunda açılıyor, diğeri tehlikeli. Ve de arada bir tasmayı çıkarın rahatça yalansın, son olarak tasmalarda çok bakteri birikiyor haftada bir yıkamanızı öneririm tasmayı.

Erlsri

Büyük ihtimalle yazın takmayı düşünüyorum camlar falan açık oluyor. Dediğiniz gibi haftada bi kere yıkarım ama klipsli tasma değil :( sunu deri tasma .

Yavruysa şimdi takarsaniz alışır buyuyunce istemez

Fablemoon

Ben 2 ay kadar tasma kullandım başıma gelmez dedim geldi.. tasma kedimin ağzına girdi ağzının kenarları diş etleri felan hep kanadı bizden korktuğu için ilk kaçtı en sonunda tuttum iki bacağımın arasına aldım tasmayı makasla kestim attım. 1 gün korktu sürekli kaçtı kuzum benim.O günden beri tasmaya tövbeliyim kediniz çok kaçmaya meyilli bir ortamda değilse takmanızı önermem şahsen.

Gozdetemizel

Fablemoon biz onu 2-3 aylik arasi yasadik.tasma en sıkı haliyle bile boldu 2 kere ustuste disleriyle cenesinin arasina gecirdi,allahtan uyaniktik normal saatlerdi ve gorduk cunki hic miyavlamadi ama kendini ordan oraya carpti.o ara hic takmadik.evde hicbirimiz yokken hala takmiyoruz korkudan cok kotu bsy o.ama gun icinde benleyken mecbur takiyorum