Tavuk Taşlık Ve Dana Ciğer, Kedi

onurtemiz

Merhaba herkese. Kedim 16 aylık
Sağlıklı bir şekilde beslenmesi ve kilo alması için gıda takviyesi düşündüm. Kasaptan bir miktar dana ciğer ve tavuk taşlığı aldım. Ciğer 1 ay içerisinde 3 kere verilmelidir bunu biliyorum. Kasapta doğrattım ciğerleri buzluk ta 3-5 gün bekleteceğim.

Ama asıl sorum bunları kedime nasıl vermeliyim? İkisni karıştırmalı mıyım? Haşlama olarak mı vermeliyim? Farz edelim ki ciğeri bu gün verdim aradan 10-15 gün geöin e yine ciğer verebilirim. Ama bu süreç içerisinde Tavuk taşlığı vermeli miyim?

5 CEVAP

Gozdetemizel

Bende gecen gun ayni seyi sordum baya cvp geldi.tavuk yemem cesitlerini bilmem ama bana tavuk gogus minik kuplere bolup havuc rende kabak rendeyle 10-15 dk haslayin dediler.sonra bi veterinerin videosunu izledim icine kinoa ve zerdecal falan karistirdi havuc rende ve tavuk gogsun.buzluk konusunda bisey diyemicem yalniz

cimcimeskim81

Tam olarak bilmiyorum onları ama aslında yas mamalardan alıp verseniz daha iyi olabilir :) bizim kız her yediğinde ishal oluyor öyle şeyleri dikkat edin bence

onurtemiz

tavuk ve diğer ürünler buzlukta birkaç gün bekletilmeli siz de bilmiş olun. hava ve kavak rendeyle beraber haşlayın diyorsunuz siz sanırım bu şekil yapmak sağlığını daha da kuvvetlendirir

Ecerana

Gozdetemizel bahsettiğiniz veteriner Mehmet koç değil mi bn de izledim o videosunu youtube dan. Bi gün bende yapmayı düşünüyorum. İnstagram da suzionline diye bir hesap var oradaki yaş mama tariflerini bazen uyguluyorum. Bi yaş mama tarifin de bıldırcın ya da tavuk but, ciğer ve bal kabağını haşlayıp vermişti başka Bi tarif de tavuk göğsü dana kıyma dana böbrek ve kabak yapıp verdi kedisine. Oradaki tarifelere Bi bakın derim

pinarsert

Ben de Gözde Hanım'ın bahsettiği veterineri izledim ve yaptım. iştahla yedi bizimkiler ve kilo artışını da gözlemledim.