Anlam Veremedim

Busragokcen

4 aylık köpeğim ben eve gelince çok heyecanlanıyor üzerime atlıyor yanından ayrılınca ağlayıp uluyor ve beni görünce çok az tuvaletini yapıyor. Bu her okuldan gelişimde böyle olmaya başladı sizce neden ve nasıl bu huyunu bıraktırabilirim ?

1 CEVAP

Eren6776676

Yani sonuçta yavru ve bu hareketler oldukça doğal fakat sen yanından ayrılınca ağlıyorsa bunun önüne geçebilirsin. Öncelikle köpeği bir odaya kapat sende dışarıda bekle ve kapıyı kapat köpek ağladığında gazeteyi rulo yap ve duvara sertçe vur. Sonra içeri gir ve boyun tasmasına bağlamış olduğun kayış ile tasmasından bir kaç kez çok sert olmayacak şekilde çek ve sonra ona ödül maması ver veya sev. Sabırlı ol ve şunu unutma: Yavrular çabuk öğrenir fakat hemen unutur bu yüzden sürekli tekrar yap.