Acıılll

Öncelikle merhaba , bizim 7 buçuk aylık ve 3 aylık iki erkek kedimiz var. Büyük olan sürekli balıklı mama yiyor küçük tavuklu mama yiyor bazen büyük kedi tavuklu mamadan yiyordu gördükçe bi sorun yoktu geçen gün haşlanmış tavuk verdik kısa bir zaman sonra nefes alamıyor boğazına bisey takılmış yada midesinde rahatsız olduğu birşey varmış gibi kusmaya öksürmeye çalıştı bir müddet kesildi sonra iştahin da herhangi bir farklılık olması veterinere sorduk tavuk alerji yapmış olabilir dedi birkaç gün sonra bu sefer yine tavuklu kuru mama yedi bugün yine aynı şey oldu veterinere sorduk ilk mamadan değildir dedi sonra alerjik olabilir dedi birde 3 4 gün sonra kisirlastiracagiz korkuyoruz fikriniz var mı neden olabilir sizce ? :( gelecek cevaplar için teşekkür ederim şimdiden

4 CEVAP

kurban1525

Yaşayanı gördüm. Kedinizin tavuğa alerjisi olabilir. Kediniz erkek mi dişi mi bilmiyorum fakat kısırlaştırma operasyonu, operasyonların en kolayıdır merak etmeyin. Ayrıca tavsiyem tavuklu mama evinize sokmayın, diğer yavrucuk da başka yiyiversin :)

Faytekin

Evet anlattiginiza gore bence de tavuk alerjisi gibi gorunuyor, siz simdi daha once böyle bisey yasamadigi için, bi anda böyle tepki verebilir mi diye düsüyorsunuz muhtemelen,evet verebilir,her kedinin tepki suresi ve tepki sekli farkli olabiliyor,veteriner degiliz tabi ki ama bu tavuklu mamalarin kediler ustunde ki etkileri cok farkli ve ani olabiliyor

Çok teşekkür ederim

Yanı gerçekten tavuktan kaynaklı bir alerjik durum mudur yoksa başka rahatsızlığı olabilir mi daha önce böyle birşey yasayan oldu mu ? Veterinerde kesin birşey konuşmayınca birde buraya sorayim dedim