:/ Köpeğim Çok Havlıyo

Ponponmavis

Anket

Enerji
(9 oy)
(0 oy)
Kızgın
(0 oy)
Toplam (9 oy)

Merhaba
Köpeğim en ufak bi şeyde havlıyor dışardan ses geldiği anda deliriyo
Ve biraz rahatsız oluyorlar apartmanda olduğum için taktir edersiniz ki bunun için bi çözüm bekliyorum

5 CEVAP

satinalmayin

sus diceksin elin ile ağzını kapatıp sıkıcaksın benim köpeğim bu şekilde öğrendi 3-4 gün havladı sonra sustu alıştı bazen birazcık ses çıkarırdı sus deyince hemen susardı ama dışarda parkta havlamak serbest sonuçta doğaları bu tabi insanlara havlamasına müsade etmeyin sonuçta insanlarla içiçeyiz ilerde sorun yaşarsınız.Genelde oyun için yada korkarlarsa havlıyorlar dikkatini çeken bir şey varsa...

Eren6776676

eline bir gazete, kağıt vb. al onu rulo haline getir her havladıktan sonra onunla onunla duvara vur ve boyun tasmasına bağladığın kayışla bir kaç kez çok sert olmayacak şekilde tasmasından çek sonra sev. gazete yerine şşt, hayır gibi kelimelerde kullanabilirsiniz. Burada önemli noktalar köpek her havladıktan sonra bunu yapmanız ve hayır veya şşt gibi kelimeleri bağırarak söylememeniz. Kararlı bir ses tonu onu frenleyecektir.

berent-

Havladığı zaman kötü sesler çıkarın mesela pet şişenin içine nohut koyup sallayın işe yarıyor

berent-

Havladığı zaman kötü sesler çıkarın mesela pet şişenin içine nohut koyup sallayın işe yarıyor

Ponponmavis

Hepnize teşkkürler :)