Kedim Tasmasını Çıkarırken Kulağını Kanatmış Biraz Derisi Aşınmış Ne Yapmalıyım?

aysecanacik

kulağının başladığı yer kafası

20 CEVAP

Sedanurdrl

bizim atlasta önceden tasmayla bir sorunu yoktu son 1 aydır sürekli dişleriyle çıkartmaya çalışıyor kendini yaralar diye çıkardım artık takmıyorum ama geceleri çok zor oluyor sürekli yer değiştirip birinin uyandığını gördüğünde yanına gidiyor üzerine basma ihtimali var bu yüzden çok endişeliyim.

bappatan

Mesela benim kedim sağırdı ve ben de ona tasma takıyordum başka türlü evin içinde onu bulamıyordum fakat ona bile burada yok boğulur yok kendini yırtar neler dediler siz de burada soru soruyorsanız aldırmamayı öğrenmelisiniz. Geçmiş olsun çok. Kedim de öyle yara yapmıştı, yarayı kaşımaya devam ederse mantar bile olabilir demişti vet. bu yüzden siz yine de doktora bir sorun çünkü öyle yüz gibi kulak arkası gibi yerleri ayaklarıyla kaşıyorlar çok hareketliyse boyunluk bile takmasını isteyebilir vet.

bappatan

Mesela benim kedim sağırdı ve ben de ona tasma takıyordum başka türlü evin içinde onu bulamıyordum fakat ona bile burada yok boğulur yok kendini yırtar neler dediler siz de burada soru soruyorsanız aldırmamayı öğrenmelisiniz. Geçmiş olsun çok. Kedim de öyle yara yapmıştı, yarayı kaşımaya devam ederse mantar bile olabilir demişti vet. bu yüzden siz yine de doktora bir sorun çünkü öyle yüz gibi kulak arkası gibi yerleri ayaklarıyla kaşıyorlar çok hareketliyse boyunluk bile takmasını isteyebilir vet.

aysecanacik

çok teşekkür ederim ilginize..

darknight53

Geceleyin farkedemiyormuşum evde bulamıyormuşum falan geçiniz bunları benim kapkara kedim var 1 kere bile üstüne basma durumum olmadı hep geceleri su içmeye yada tuvalete giderim , benimde ayağıma aniden atlıyor şirin avcılık numaralarını gösteriyor evde biyerlere giriyor çıkıyor geçen kaplumbağa akvaryumuna çıktı cam kenarında dengesini tutturamayıp suya düştü bir daha denemedi öyle birşey bırakın hatalarından ders alsın ki zaten tasmadaki boncuk bunlara önlem olamaz tasmasız bir kediyle yaşayacağınız sorunların çoğunu tasmalı bir kediylede yaşarsınız , ölümcül yada ciddi zarar verebilecek şeyleri zaten önlem olarak kediden saklamamız gerekiyor bir tane çan bunun önüne geçemez . Ayrıca şunuda söyleyeyim benim annem kediden acayip korkardı hemen dedi buna çanlı tasma takalım neymiş rahat edemiyormuş bir ay sonra tamamen alıştı kedim dünyanın en psikopat kedisi olmasına rağmen asla bana veya başkasına zarar verme girişiminde bulunmadı . Bakın demek istediğim kediye tasmanın hiçbir mantıklı açıklaması yok zaten onlar yuvasında mutlu en az sizin kadar evi tanıyorlar bir kere kız kardeşim kediye tasma yapmış kediye takıp kedinin o hallerini görünce inanılmaz üzüldüm çok hassaslar .