Kedim Tasmasını Çıkarırken Kulağını Kanatmış Biraz Derisi Aşınmış Ne Yapmalıyım?

aysecanacik

kulağının başladığı yer kafası

20 CEVAP

Cansumuezza

ilk olarak artık tasma takmayın bence..

Pmydn

Sorun için çözüm istenmiş aslında tavsiyede bulunulabilir elbette ama eleştirmek niye ben anlamıyorum gerçekten ..

Anonymus552223

Elestiri degil ki bu, tasmadan rahatsiz olabilecegini bilmiyordur belki.. Bence hareketli olmasi normal, belli bi yaşa kadar hepsi hareketli, tasma ne alaka yine de anlayamadim. Singir singir boymumda birsey olmasini bende istemezdim, atladikca rahatsiz eden

darknight53

Tasma gereklilik falan değildir hiçbir canlı sürekli dibinde öten bir çan istemez çıkarmak istemesi gayet normal kedide belki sizden tırsıyor aniden geldiğinizde falan sizede tasma takalım ?

Cansumuezza

ozaman sizde yumuşak bir tasma yapın ben kadife tokadan yaptım mesela!!!

Cldkgkcs

Fazla hareketli olsa da evde nereye girebilir en fazla bilmiyorum

Anonymus552223

Hele hele zil tasmadan beter, ayak altinda dolasip atliyorlar tabi ama birsey olmuyor yani ne var ki bunda

aysecanacik

profilinizde gördüğüm kadarıyla kedilere kıyafet giydirmek kadar zararlı değildir emin olabilirsiniz. ayrıca yıllardır hayvan bakıyorum ve kedimi kimse benden daha iyi tanıyamaz o yüzden boşuna eleştiri yapmayın bence ve ben bilen kişilere danışmak için yazdım sizin gibi sırf laf olsun diye konuşulması için değil!

aysecanacik

sadece bir yeri kanayınca ilk yardım olarak bilgi almak istedim neler uydurdunuz. yardımcı olanlara teşekkür ederim pansuman yaptım 2 sonra iyileşti şuan yeni tasmasıyla çok mutlu :)

Pmydn

Olayın çözümünden çok sebebi için bir eleştiri oluyor sürekli ve o kadar gereksiz ki yapılan bazı yorumlar , geçmiş olsun denilebilir tavsiye verilebilir vs ama gereksiz eleştiri kimsenin haddi değil çok görüyorum böyle ayıp.. her kedi farklıdır ve bazen tasma gereklidir özellikle çok hareketliyse evden kaçma riski varsa vs.. bilginize ve en doğru kararı Sahibi verir bir 3. Kişi değil.

aysecanacik

tasmayı keyfi değil mecburiyetten takıyorum. fazla hareketli olduğu için zil olması şart!!

aysecanacik

öncelikle tasmasını zaten ben yapıyorum en hafif olan boncuklardan onu rahatsız etmemesi için ayrıyeten bazen yürürken ayağıma atlıyor veya geceleri onu nasıl farkedebilirim acaba yani ben tasmayı süs olsun diye takmıyorum zaten!!!

Cansumuezza

eleştiri yapan olmadı. tasmalar kedileri en rahatsız eden şeylerdir hele çıngıraklı ise. kediler ki üstnde bulunan herşeye çok takan hayvanlar. aman neyse ya istediğinizi yapın yorum yapmadım sayabilirsiniz.

batinaydogan1

Ne bu şiddet bu celal sakin olun biraz yahu :) öncelikle yara iyileşene kadar tasmasını takmamanız gerekiyor. Yarayı da batikon veya crystalin animal health türünden sıvılarla temizleyin. Bir kaç güne iyileşecektir.

aysecanacik

yıllardır baktığım kızımdan mı bahsediyorsunuz? gerçekten çok komiksiniz yani benden tırsıyormuş. sırf eleştirmek için neler uyduruyorsunuz pes!