Ankara Kedisi Mi Van Kedisi Mi?

ayseakar

Anket

Van kedisi
(7 oy)
Ankara kedisi
(4 oy)
Toplam (11 oy)

Kedimi ankaradan sahiplendik çok uysal çok tatlı çok saf ve sakin bi kedi. İnternette Van kedilerinin çok hırçın ve saldırgan olabildiğine dair bi gönderiyi denk geldim ürktüm biraz. Bu saf sakin aşırı tatlı oğlum Van kedisi olabilir mi? Pek mümkün gelmedi ama. Kedi ırklarından anlayanlar yardımcı olsun bana lütfen aydınlanmam lazım :)

7 CEVAP

Ayse_naz_G

Van kedisi kırması olabilir ama siz yinede veterinere sorun çok tatlıymış uzun ömürleri olsun:)

satinalmayin

ankara vanı bu:)
şaka bir yanada ankara kedisi uzun tüylü kesinlikle ankara kedisi değilolur bence melez.

Anonymus552223

Ya bir cinsteki her kedi de ayni olmuyo zaten. Uysal tekirler de var uysal ankara kedileri de.. Huyu degismez bir travma yaşamazsa. Sadece kizisma doneminde biraz manyaklaşabilir kisirlastirirsiniz. Melez kedi bu sanirim. Masallah cok guzel

kedipatisii

Ankara melez

ayseakar

Amin inşallah :) veterinerler pek bilgili değil burada:) çok da önemli değil ama merak ettim oğlumun huyu değişmez herhalde çünkü onun huyunu çok seviyorum :)

ayseakar

Aynen kuyruk ve başı tekir desen ama gözler de çift renk anneyi biliyorum babadan almış gözleri kesin :) bişey melezi ama ne melezi acaba :D

Hazalbiy-

Benim Van kedim var bu fotoğraflardan çıkarım yapmak biraz zor ama Ankara kedisi olmadığı kedin ankara kedileri saf beyaz olurlar ben Van kedisi olduğunu da pek sanmam ama bir ihtimal olabilir Van kedileri asla saldırgan değildir yavruyken Dişleri kaşındığı için her kedi ırkı gibi ısırmaya meilli olurlar ayrıca kızgınlık dönemi onlar için diğer kedilerden daha sitresli geçmektedir bu yüzden kısırlaştırılmalılardır yoksa sitrese bağlı hastalıklar oluşabilir Van kedilerinin kuyruk ve iki kulağın ortasında renk değişiklikleri bulunabilir ama bu yavrunun çok fazla renk değişimi var bana sorarsanız Van da Ankara da değil bu bir Tekir kedisi ayrıca lütfen kedilerin cinslerini bu kadar kafaya takmayın her kedi birbirinden farklıdır