Kedimin Son Zamanlarda Çok Tüyü Dökülüyor Neden

Edamemis

Kediminin son zamanlarda tüyleri aşırı akmaya başladı mamasının markasıda royal canin sizce mamadanmıdır yada nedendir

4 CEVAP

Gozdetemizel

Eda hanim herkeste ayni sey var mevsimsel dicem ama ben alakasiz biyerde yaz mevsimindeyim suan.ama genelde dokuluyo diyenler 5-8 ay araliginda oyuzden bebeklik tuylerinin dokuldugunu dusunuyoruz.mamadanda kaynaklanabilir tabi bilemiyorum kediniz nekdrlik

Edamemis

1 buçuk yaşında

Gozdetemizel

Ozaman mevsimsel yada mama tavukluysa yapiyo olabilir.

srplzngl

Royal canin hiç iyi değil, mutlaka mamayı değiştirin. Zaten fazla tüy dökümünün en yaygın sebebi mamadır. Acana veya orijen alabilirsiniz, ayrıca eğer düşünürseniz çiğ beslenme tüy dökümünü neredeyse tamamen durduruyor.