Parazit İlacı

Mayis1

Bizde 5 tane (3 kedi, 2 köpek) pet var. Bu yüzden iç dış parazitleri evde kendimiz yapmak istiyoruz. Veterinerden damla almak ya da şırıngaya ilaç çektirmek maliyeti düşürmüyor. Kendimiz bir ilaç alıcaktık ,bugün babam ve abim bir ilaç almış. İlaç Avromec Fac sığırlarda falan uyuz y tedavisinde kullanılıyormuş ama evcil hayvanlarda da iç dış parazit için düşük dozda kullanılıyormuş. Çok fazla kedi köpekte kullanan yorumu görmedim. Birisi kedisine uygulandığını ve kedide sorun yarattığını yazmış. Birkaç kişi de kedide kullanılabileceğini ancak dozajın ayarlanması gerektiğini yazmış. İlacı satın aldıkları kişi de veteriner ve bu ilacı köpeklerinde kullanan bir tanıdığımız var ben yine de emin olamadım. Veterinerimi arasam direk kullanmayın falan der o yüzden size de sormak istedim. Aşı zamanları da geldi ne yapıcam bilemedim. Sadece köpekte mi kullansak??

1 CEVAP

yukime

Veterinerler iç parazit hapı satıyor bence risk almayın oradan almanız daha doğru olur. Sığırlar için üretilmiş bir ilaç sonuçta. Benim aldığım ilaç sadece kedi ve köpekler için mesela ve tek tek verdikleri için son kullanma tarihine de bakmakta fayda var :)