İtaat Eğitimi?

Ayse_naz_G

Köpeğime kendim otur,yat,dur,hayır gibi komutları nasıl öğretebilirim? haftada birkaç kere görebiliyorum kısa bir süreliğine başkasında kalıyorda.şimdiden TEŞEKKÜRLER...

20 CEVAP

Serdar bey siz köpeğin önünde mama kabını bırakırsanız köpek sizin onun için bir av yakaladığınızi ve ona getirdiğiniz düşünecek sizin köpeğiniz golden retriever baskınlık kurmaya eğilimi yok ancak

Benim kopeklerime bakarsanız bir pitbull bir kangal birde sokak köpeği ekli sokak köpeği baskın olmasa da kangal ve pitbull cinsi köpekler gayet baskın ayrıca geçen haftadan itibaren yavru bir Fransız mastiff bakıyorum (yanlış anlaşılmasın profil fotomdaki köpek dogo arjantin cinsi dır melek oldu kendisi ama silmeye kıyamadım ) ve bu köpeklerin hepsi baskın ırk köpekler o yüzden böyle bir şey yazdım sizin böyle birşey yapmanıza gerek yok.çok sanslisiniz sadece yürüyüşlere dikkat etseniz yeter . Birde mesaj atarsanız bu yorumu beğenin ki mesaj attığınız anliyim diğer türlü anlayamıyorum.

Sedef2626

Otur komutunu kalcasini biraz bastirdinmi kicini koyuyor zaten koyunca sewdgi yiyeceklrden aferim deyip verin pati ver komutunu oturunca patisini gosterip elinizle tutp aferim deyip sewin dha snralrda kndisi patisini vermeye basliyor zaten yat komutu oturu ogrendikten sonra iki ayagini tutup yat deyip yatirin sewdgi seyden aferim deyip verin dha snralrda kndisi yapmaya basliyor. Bnde suan bekleyi ogretmye clsyrum onun icinde. Otur diyorum elimi kaldirip bekle diyorum duruyor biraz odullendiriyorum git gite sureyi uzatiyorum iste. Komutlari siz nasil ogretirseniz oyle gidiyor ilk once nasi olcagini gosterin snralrda kndisi ypyor bn tasmasiz ogrettim karsisina gecip daha 3aylik otur yat pati ver gel koş getir bunlari biliyor

Ayse_naz_G

teşekkürler :)

Ayse_naz_G

Pati ver ve gel komutunu öğrettim zor olsada :) yavaş yavaş otur komutunu öğreticem