İtaat Eğitimi?

Ayse_naz_G

Köpeğime kendim otur,yat,dur,hayır gibi komutları nasıl öğretebilirim? haftada birkaç kere görebiliyorum kısa bir süreliğine başkasında kalıyorda.şimdiden TEŞEKKÜRLER...

20 CEVAP

Eren6776676

otur komutu: Boyun tasmasını tak ve boynundaki tasmadan canını acıtmayacak şekilde yavaşça yukarıya doğru çekerken elinle kalçasına yavaşça bastır. Eğer oturursa mama veya oyuncak verebilirsin bide sevmeyi unutma :)

Ayse_naz_G

teşekkürler:)

Ayse_naz_G

GÜNCEL

Heathcliff

youtube de güzel eğitim videoları var

Ben kendi köpeğime otur komutunu en fazla 15 dakikada öğrettim .hayır ı ve bekle yi zaten kendi kendine öğrendi . Sizin köpeğinize catalburun bir av köpeği gayet zeki olduğunü düşünüyorum. Komutları kolay bir şekilde öğrenecektir

Ayse_naz_G

pati ver komutunu öğretmeye çalışıyorum elimi ısırıyor oyun için ısırıyor biliyorum çünkü onunla en çok ben oynuyorum oyun arkadaşı olarak görüyor babamın sözünü falan dinliyor otur deyince devriliyor bana gelince hemen oyun oynayalım oluyor onun içinde dinlemiyo

Galiba sürüde lider babanız ,köpeğiniz ve sizde betasiniz o yüzden siz ile kendini aynı görüyor ve sizi dinlemiyor

Bu tür köpeklerde pek baskınlık olmaz ama siz yinede işinizi sağlama alın ve üstünlüğü kurun . Yemesi için ne veriyorsunuz ?

Ayse_naz_G

yemek olarak soruyorsanız pişmiş et,çorba,pilav ne varsa yiyor hazır mama vermiyoruz babam ava götürüyor tuttuğu kuşları yemesin diye pişmiş ürünler veriyoruz birde şekersiz bisküviler var onları seviyor

Eren6776676

code text here

Arkadaşlar yeni soruma cevabı olan

Ayse_naz_G

güncel

Yemeğini önüne koyun ve birkaç lokma aldıktan sonra geri alın ve 10 15 dakika sonra tekrar koyun ancak bunu babanız değil siz yapın .

Ayse_naz_G

tamam deneyeceğim teşekkürler

Serdar4848

@mehmetturkoglu
Bu köpekte ne düşündürücek.Benimde biraz liderlik problemim varda.Köpeğimin agzindaki kemiği alip liderlik tasliyim derken disini kanattim sıpanın :/