Pire Sonrası Kaşıntı Ve Yara.

Celdem

10 yaşında pekingese cinsi köpeğimde pire vardı damlasını sürdüm ancak kısmi kaşıntı problemi hala sürmekte derisinde yer yer lekelenmeler ve yara benzeri kabuklanmalar var.sebebi ne olabilir ne yapmalıyım?

1 CEVAP

Elquad

aynı sorun bizdede var 3 yaşında golden ilk defa bu sene oldu hep yediği maması vardı ama değiştirdik 1 ay başka mama kullandı kullandıktan sonra kaşıntı ve fotoğrafta gözüktüğü lekeler çıktı tavuklu ve balıklı kullanmıştı veteriner gıda alerjisi olabilir dedi mamayı değiştirip alerjenik mamaya geçmemizi söyledi 1 ay felicia hypoalergenic mamasını kullandı ama yine geçmedi tekrar veterinere gittiğimizde büyük ihtimalle pire alerjisi olduğunu söylediler 1 hafta daha beklediler ve alerji aşısı yaptırdık ve şuan 1 hafta oluyo aşıyı yaptıralı 3 gün önce de dış parazit hapı verdiler pireleri gitti ama kaşıntısı ve lekeler hala devam ediyo buna cevap verirseniz çok sevinirim sizinki geçtimi nasıl geçti?.