Kızgınlık

kedipatisii

Kedimin kızgınlıga girdigini soylemistim. Veterinerimizle konuştuk bana kizginlik bittikten on gun sonra ancak kisirlastirma yapilabilecegini soyledi. Fakat bazı arkadaslar o on gun surede tekrar kizistigini soylediler kedilerinin. Ne yapmak gerekiyor?

8 CEVAP

Faytekin

Küçük bir yanliș anlasilma olabilir,kizginlik bittikten 10 gun sonra degil de, kizginliga girdikten sonra ki 10 gun olabilir, cunku kizginlik basladikdan itibaren ortalama 10 gun civari sonra sona eriyor ve hormonlari normal hale donuyor, bende ayni seyi yasadim bana da veterinerimiz kizginlik ortalama 10 gun sonra gecer o zaman getirin yapalim dedi ve dedigi gibi oldu,7.gun falan bayaa bi azaldi 8.gun neredeyse gecti gibi biseydi,garanti olsun diye 1 gun daha bekledim ben sonraki gun goturdum ve operasyon yapildi,siz isterseniz bir daha sorun veterinerinize dedigim gibi küçük bi yanlis anlasilma olabilir,yada o da yanlis ifade etmis olabilir,çünkü hic bir veterinerin böyle bisey soyleyebilecegini sanmıyorum ben

Cansumuezza

evet biz beklerken ikinci döneme girmişti. hatta bittiğini düşünüp kısırlaştırdık meğersem kızgınlık döneminin sonlarındayımış. sizde bi hafta kadar bekleyin tekrar girerse mecbur yine bekleyeceksiniz

Kivi488

Ben veterinere sorduğumda hemen yapılabilir demişti, bence başka bir veterinerle daha görüşün

kedipatisii

Aslinda mantik olarak hormonlarin yerine oturmasi 10 gun icinde olması gerekiyordur. Ben sagligi icin hangisi uygunsa onun taraftariyim fakat surekli kizginlik surecine girecekse nasil olacak bu is anlamadim

kedipatisii

Guncell

Gozdetemizel

Hemen degil.hemenden kasit kizginliktayken yapilamaz yani.kizginliktan sonraki on gun bana da biraz fazla geldi.bu konuda en iyi bilgiyi en yakin zamanda kisirlastirma yapan izmirpet arkadasimiz verir sanirim

kedipatisii

Kizginlik bittikten on gün sonra yazmış mesajda. Benim anladigim kizginlik bir hafta surdu diyelim bitecek ve bir 10 gun daha bekliyecegiz gibi bir şey oldu. O yuzden sordum. Kizginligi gecince olmadi bir daha sorarım.

Cldkgkcs

Evet bu şekilde biraz yanlış benim kedim haftada bir kızgınlığa giriyor