Tavuk Alerjisi Olan Kediye Acana Grasslands Olur Mu ?

SenanurKsl

Arkadaşlar merhaba öncelikle. Kedim erkek 7.5 aylık. Bana geldiğinden beri önce Orijen cat&kitten daha sonra Acana Pacifica kullandı. Bu zamana kadar hep haşlanmış tavuk tavuklu Orijen mama vs yemesine rağmen hiçbir sıkıntı olmamıştı. Fakat kısa bir zaman önce haşlanmış tavuk yedikten sonra boğazına birşey takılmış gibi öksürüp tıksırarak kusmaya çalıştı. Muhetemelen tavuktan olduğunu söyledi veterinerimiz. Bir kaç gün sonra küçük kedimizin tavuklu mamasını yemiş ve ardından tekrar aynı sey oldu ağzından birşey çıkmadan öksürüp kusmaya çalıştı. Bizde artık emin olduk tavuk alerjisi olduğuna. Ki daha önce ara ara küçüğün mamasına kaçamaklar yapıyordu ama bi anda gelişen birşey oldu . Şimdi maması bitti ve ACANA Grasslands almak istiyorum fakat biliyorsunuz ki içinde ÖRDEK VAR. BELKİ MANTIKSIZ AMA BENZER BİR ET OLDUĞU İÇİN O MAMAYADA ALERJİ GÖSTEREBİLİR Mİ ? Büyük peker alıcam yanlıslık tapma giibi bir şansım yok bilgisi olanlar cevap verirse çok memnun olurum maması bitti ve acilen sipariş vermem gerek.

13 CEVAP

srplzngl

Uzun süre aynı proteğin kaynağından beslenen kediler alerji geliştirebiliyor. Büyük ihtimalle sizin oğlunuzun bünyesi de bu yüzden tavuğa karşı tepki göstermeye başlamıştır.
Bahsettiğiniz durum kediden kediye göre değişebiliyor. Bazı tavuk alerjisi olan kediler hindi, ördek, bıldırcın gibi etlere reaksiyon gösterebiliyor, bazıları tavuk ve hindi yiyemeyip diğerlerinde sorun yaşamıyor, bazıları da yalnızca tavuğa karşı hassas olabiliyor.
Bu yüzden denemekten başka çare yok sanırım :(

SenanurKsl

Aylar önce şadanlara mail attım numune istedim fakat gelmedi ve maması bitti artık almam gerekli 5.5 kilo mama alıp riske de atamam ne yapsam bilemedim :/

Gul36

Numune istemek için Şadanlar'a telefon edin isterseniz, daha çabuk sonuç alırsınız. Ama hemen kargoya verirler mi bilemiyorum.

SenanurKsl

Teşekkürler doğru diyorsunuz deniycem şamsımı

Faytekin

Neden ozellikle grasslands almak istiyorsunuz,bence hic riske girmeyin,Orijen Regional Red yada Six Fish,Acana Pasifica gibi tavuk ve benzeri urunler olmayan bir mamaya geciș yapin derim,ben șahsen oyle yapardim, hem Pasifica da kullanmis daha once, sizin tercihiniz tabii ama büyük paket alacaginiz için elinizde kalmasın sonra,numune isterken diger çesitlerinden de isteyin bence, işinizi saglama alin pahalı mamalar sonucta paraniz boșa gitmesin

SenanurKsl

Şöyle ki en son zaten pacifica kullandı amacım aslında yetişkinliğe kadar acana orijen çeşiylerinden farklı farklı tüketsin farklı protein kaynağından beslensin. Yetişkinlipinde düzene oturtmayı düşündüm. Bir de son 1 kilo mama kalmaya yakın mamadan sıkılıyor zaten keyifsiz yiyor küçüğün mamasına iştahla kaçıp kaçıp saldırıyor. Grasslands övenler görmüştüm bir de ondan bitirsin istedim. Uzun zmaandır balıklı yiyor su zamanda mesela kırmızı et kaynaklı mama yedirip çok tüt dökeceği zaman tekrar balıklıya geçebilirim. Bugün kısırlaştırdım kedimi o yüzden Orijen artık kullanmayı düşünmüyorum.

SenanurKsl

Bir de evde yaklasık 3 aylık sokaktan bulunmuş anne sütü çok emmemiş ledim daha var. Ona da pacifica almayı düşündüm geldiğinden beri profine kitten kullanıyor bütçem o dönem ona yetmişti. O da yetişkinliğe kadar kaliteli yesin istiyorum bağışıklığı için oldukça kararsızım yani ne yapsam bilmiyorum

SenanurKsl

Sunu bile düşündüm Acana Pacifica 5.4 kg ile Orijen Six Fish 1.8 kg karıştırıp ikisine aynı karışımdan vermek. Ama dediğim gibi sürkeli olarak balıklı mama öxellikle canaa orijenin kullandığı bu balık kaynağının çok metal birikmesi olduğunu zmaanla kedide de sıkıntı olabiliceğini de duymuştum

Faytekin

Kısırlaştırdiysaniz Orijen kullanmayi bence de evet, besin degerleri cok yüksek cünkü, bende o yuzden Acana kullanıyorum,Pasifica ve Wild Prairie dönüșümlü kullanıyorum ama benimkilerin tavuk alerjisi yok o yuzden problem yasamadik henuz, ama sizin alerjiniz oldugundan ve kısırlaştırıldigi için o zaman Acana Ranchlands a bi göz atın isterseniz kuzu, sığır,domuz eti gibi kirmizi et içerigine sahip bir mama

Faytekin

Rica ederim, bir de Naturea markasi var somonlu olani kullandim ben bir süre haala da kullanıyorum arada karistirirak degisiklik olsun diye,o da cok kaliteli bir mama olmasina ragmen cok bilinmeyen ve her yerde bulunmayan bir mamadir, besin degerleri oranları cok dengeli ve benimkilerin cok severek yedigi bir mama,ama taneleri biraz daha büyük ve sert,sizin kendiniz 7,5 aylik oldugu için biraz zorlanabilir,ileride denemek isterseniz akliniz da bulunsun

SenanurKsl

%24 hindi ve ördek ürünü %43 kuzu ürünü içeriyor

SenanurKsl

Çok teşekkürler

SenanurKsl

Evet biliyorum o mamayı da nature ve applaws onlara da bakıyorum burdaki arkadaşlara da alternatif olarak önerilir :)